به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ مراسم گلریزان با محوریت تهیه و تدارک جهیزیه و مایحتاج ضروری آغاز زندگی مشترک زوج‌های جوان کم‌برخوردار ساکن در شهر تهران؛ باحضور خیرین و مدیران شهری برگزار شد.

"محمدرضا پوریافر" شهردار منطقه در ابتدای مراسم گلریزان که در بوستان ولایت برگزار شد، گفت: سنت حسنه دستگیری از نیازمندان از آموزه‌های اخلاقی و ارزشمند دین مبین اسلام است و این مراسم معنوی به همین منظور و با هدف تامین جهیزیه و مایحتاج ضروری مورد نیاز زوج‌های جوان کم‌برخوردار برپا شده است‌.

وی در ادامه بیان کرد: در سال گذشته ما در منطقه ۲۱ برای آزاد سازی زندانیان مراسم گلریزان را برگزار کردیم و امسال تصمیم گرفتیم این سنت حسنه را در جهت تسهیل امر ازدواج و ازدواج آسان در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری و بحث جمعیت و بحث ازدواج به خصوص برای جوان داشته باشیم.

وی ادامه داد: مدیریت شهری منطقه ۲۱ با همیاری صاحبین صنایع و کارخانجات، تولیدکنندگان و خیرین محلی و منطقه‌ای و برنامه‌ریزی دقیق؛ ۱۷ میلیارد ریال مبلغ جمع آوری شد، که توانستیم ۵۵ سری جهیزیه ویژه زوج‌های کم‌برخوردار در شرف ازدواج را تامین کنیم. که در طرح کلی شهرداری با کمک سازمان خدمات اجتماعی این تعداد به ۲۰۰ سری جهزیه رسید.

پوریافر توضیح داد: با آغاز کار خیر از منطقه ۲۱ و توسعه آن در شهر تهران و کمک سازمان ها و خیرین، روزی برسد که صورت گرفتن امر ازدواج دیگر نیاز به جمع آوری جهیزیه و کمک نباشد.