به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمدهادی علی احمدی، شهردار منطقه، طرح تحولی بیست گانه خدمت را گامی مهم در راستای آبادانی شهر برشمرد و افزود:  با توجه به تدوین و ابلاغ طرح تحولی ۲۰ گانه خدمت در شهر تهران، مجموعه شهرداری منطقه ۱۳ با با تکیه و تمرکز بر نگهداشت شهر، اقدامات مختلفی را در دستور کار قرار داد.

به گفته او، در حال حاضر پروژه های  پیاده رو سازی و اصلاح معابر در محله امامت، تبدیل نهر های فاقد عملکرد به کانیو، مرمت و بهسازی جداول و انهار در محلات نیروی هوایی و حافظیه و مرمت و احداث زمین های چمن مصنوعی در محله حافظیه  به پیشرفت صد در صدی رسیده و تکمیل شده است.  

شهردار منطقه۱۳ در خصوص حذف دریچه های زائد در سطح معابر و همسطح سازی گفت: از جمله مشکلات و ناهنجاری های معابر و خیابانهای محدوده منطقه، غیر همسطح بودن دریچه‌های منهول فاضلاب و اختلاف ارتفاع با سطح آسفالت معابر است که به منظور تامین امنیت شهروندان و تسهیل در تردد وسایل نقلیه، همزمان با طرح تحولی بیست گانه خدمت و  اجرای عملیات آسفالت و نوسازی معابر شهری در پهنه شرقی شهر تهران نسبت به همسطح سازی ۵۳ دریچه در خیابان های پر تردد مرتجائی، پیروزی و سیمتری نیروی هوائی اقدام شده است.

محمدهادی علی احمدی ادامه داد: براساس دستورالعمل و به همت عوامل اجرایی حوزه فنی و  عمرانی شهرداری منطقه۱۳ دربازه زمانی ابلاغی ، عملیات  تراش و روکش آسفالت در خیابان های ۷/۲۶،۷/۲۹ ، ۷/۳۳ و شهید یاسینی ضلع شمال به جنوب ، سعدی شرقی حدفاصل خاقانی تا خیابان صدیقیان و بزرگراه شهید دوران  انجام شده که حدود ۴۵ درصد پیشرفت داشته است. 

شهردار منطقه۱۳ با اشاره به وجود ۱۳۰۰ دستگاه مخزن ۱۱۰۰ لیتری مکانیزه در معابر منطقه ۱۳ افزود: طی سالها برخی از مخازن به دلایل متعدد دچار فرسودگی و آسیب دیدگی هایی شده که با استفاده از سیستم داده کاوی سامانه ۱۳۷ پلاس و رویکرد تحلیلی از پیام های شهروندان، نیاز سنجی دقیقی انجام شد و حدود ۱۶۳ مخزن پسماند در منطقه نیازمند بازنگری و بازطراحی و به تبع آن همسطح سازی است . 

محمدهادی علی احمدی با اشاره به اهمیت جلوه بصری میادین در زیبایی شهر اظهار کرد: یکی از محورهای طرح تحولی بیست  گانه بهسازی میادین با هدف ارتقای وضعیت بصری و منظر شهر است که در این زمینه اقداماتی از طریق خرید و نصب المان شهری، بازپیرایی سیستم روشنایی میدان چهار گوش، تهیه درختچه های مقاوم به کم آبی به منظور کاهش سطوح چمن و نورآرایی سازه در خیابان پیروزی، سیمتری نیروی هوایی، فلکه دوم نیروی هوایی، میدان امامت و شهید کلاهدوز انجام شد.

شهردار منطقه۱۳ ادامه داد: مسأله ایمنی در فضاهای عمومی بالاخص پارک‌های شهری همزمان با طرح تحولی بیست گانه خدمت مورد توجه قرار گرفت که از جمله آن می توان به بازپیرایی سیستم روشنایی بوستان مقاومت، سی ان جی و بازپیرایی وسایل بازی کودکان بوستان نیروی هوایی اشاره کرد. 

وی در خصوص ایمن سازی و آرام سازی نقاط پرخطر ترافیکی محلات نیروی هوایی و سرخه حصار در قالب اصلاح هندسی گفت: همزمان با آغاز طرح تحولی، چهار محل در قالب پروژه‌های طرح تحول بیست گانه خدمت اصلاح هندسی و ایمن سازی شد.  

شهردارمنطقه۱۳ خاطرنشان کرد: مرمت و بهسازی علائم ترافیکی و المان های حمل و نقل عمومی و حذف زوائد فیزیکی نیز از برنامه های آتی منطقه۱۳ در این طرح است.