به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد شیری در این جلسه با اشاره به طرح تحولی بیست گانه خدمت در شهر گفت: این طرح در ۲۰ محور شامل ایمن سازی بوستان ها، مرمت و بهسازی آسفالت معابر، بهسازی علائم ترافیکی و المان‌های حمل و نقل عمومی، مرمت و بهسازی جداول و انهار، پیاده رو سازی و اصلاح معابر و ... سطح منطقه در حال اجراست.

او با اشاره به اینکه با اجرای طرح تحولی بیست گانه چهره شهر تغییر محسوس خواهد یافت افزود: یکی از اصلی ترین محور این طرح، بحث ایمن سازی بوستان هاست که این موضوع از سال گذشته در منطقه ۱۵ با پی گیری مستمر، جلسات و مکاتبات با نهادها و دستگاه‌های ذیربط در دستور کار قرار گرفت و یکی از نمونه اقدامات در این زمینه،  بوستان پردیس بانوان است، این بوستان به مدت ۲ سال به دلیل همه گیری کرونا تعطیل بود که با طرح ویژه، اورهال، بازسازی و ایمن سازی، مجموعه مجددا به چرخه خدمت بازگشت و در اختیار بانوان و دختران قرار گرفت.

شهردار منطقه اضافه کرد: براساس آمار ۵ هزار و ۱۰۰ میله قنات در سطح منطقه ۱۵ عنوان شده است که عمده این قنات‌ها در محدوده ۳۰۰ هکتاری بوستان های توسکا، خلیج فارس، آزادگان و پردیس بانوان است که تاکنون با تلاش همکاران ۸۰ میله قنات در سطح منطقه شناسایی و ایمن سازی شده است.

شیری در ادامه گفت: از همه دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط به منظور شناسایی و ترسیم نقشه‌ی محل دقیق قنوات در سطح منطقه، درخواست همکاری داریم تا پس از شناسایی، طرح ایمن سازی آنها انجام شود.

او به توضیح اقدامات انجام شده در ایمن سازی قنوات منطقه پرداخت و افزود: ۲۰۰ متر طول نصب نرده فلزی در حاشیه کانال سرخه حصار ، نصب ۱۲ تابلوی خطر سقوط در مجاورت دریچه‌ها و قنات  سطح محدوده، مرمت جداره مسیل جاجرود در حاشیه بوستان آزادگان، شناسایی بیش از ۸۰ مورد میله قنات در سطح محدوده فضای سبز منطقه و درج موقعیت مکانی بر روی نقشه منطقه و تهیه و نصب ۸۵ عدد دریچه بتنی به منظور رفع خطر از میله قنات‌های سطح بوستان‌های توسکا، آزادگان ، پامچال و پردیس بانوان  و میدان بسیج از جمله این اقدامات است.

جلسه ایمن سازی قنوات موجود در سطح منطقه ۱۵ با حضور شهردار منطقه، معاون خدمات شهری و محیط زیست، روسای ادارات ساماندهی، روابط عمومی، مدیریت بحران، مسیل ها و قنوات، حقوقی، بازدید معاونت شهرسازی، اداره فنی و مهندسی شهری اداره کل امور خدمات، نماینده معاونت آب و انرژی سازمان بوستان ها و فضای سبز، مهندسین مشاور و ایده پردازان توسعه، مدیر اجرایی اتاق اصناف کشاورزی و نماینده شرکت آب منطقه تهران و دفتر مشاور شهرداری منطقه ۲۰ برگزار شد.