به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در این همایش آقامیری با اشاره به وجود بافت فرسوده در برخی مناطق شهر تهران افزود: شهرداری تهران تلاش می کند با ارائه پیشنهادهایی به شهروندان این بافت ها را احیاء و از خسارت ها و آسیب های ناشی از زلزله و حوادث طبیعی جلوگیری کند.

به گفته این مسئول مشارکت مردمی در مدیریت بحران امری اجتناب ناپذیر است و در شواری اسلامی شهر تهران توجه ویژه‌ای به حمایت از گروه‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه مدیریت بحران وجود دارد.

صادقی در این همایش گفت: در راستای حمایت از مشارکت مردم شهر تهران برای مدیریت بحران سعی در ایجاد بستری برای اعلام نظر عموم شهروندان درخصوص شناسایی نقاط خطر آفرین و اطلاع رسانی آن به مدیریت بحران برای پیشگیری است.

در ادامه نصیری این منطقه را از مناطق مهم و حساس شهر تهران برشمرد و افزود: با توجه به دستورالعمل ها این منطقه در مواقع حوادث طبیعی و زلزله معین پهنه جنوب تهران با ظرفیت بوستان بزرگ ولایت به منظور اسکان اضطراری و خدمات امداد و نجات است. 

همچنین مدیریت شهری منطقه در مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز  که باعث ایجاد بناهای نا ایمن، بدون استحکام کافی که خطرات زیادی را برای جان ساکنین در پی داشت، اقدامات ارزنده ای کرده است .

وی با تأکید بر توجه ویژه‌ای به گروه دوام با برگزاری تمرین اسکان اضطراری شهر تهران در دوره کنونی مدیریت شهری بیان کرد: در این تمرین با حضور اعضای دوام نصب و جمع‌آوری چادرهای اسکان با بهترین کیفیت و در سریعترین زمان انجام شد.

ضمن اینکه در طرح من شهردارم گروه‌های دوام با حضور در مراکز جمعیتی مانند سرای محلات، مساجد، ورزشگاه‌ها و ... نسبت به تبیین این طرح و ثبت نظر از شهروندان مشارکت کردند.

فرهادی در ادامه بیان کرد: بحران از زندگی روزمره ما جدا نیست، ما لحظه به لحظه با اتفاقات طبیعی و غیر طبیعی رو برو هستیم و حضور اعضای دوام به عنوان بخشی از مردم که داوطلبانه به مدیریت شهری برای مقابله با بحران کمک می کنند ظرفیتی غنی است که ارزش افزوده فرهنگی و اقتصادی ایجاد می کند. 

به گفته این مسئول متولیان مدیریت بحران مناطق وظیفه پیشگیری و ممانعت از ساخت و سازهای نا ایمن را بر عهده دارند که با مشارکت گروه‌های مردمی دوام می‌توانیم آگاهی‌های عمومی شهروندان و مطالبه از سوی آنها را  برای مقابله با ساخت و ساز نا ایمن و غیر اصولی در شهر ارتقا دهیم .

براساس این گزارش در این همایش از اعضای فعال دوام محلات شهر تهران با اهدای هدیه تقدیر شد.