به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۶ تهران؛ در بازدید میدانی کارشناسان و مدیران شهری، نقاط پرهزینه انرژی در شبکه معابر و بزرگراه‌ها و ... شناسایی و در کمترین زمان ممکن نسبت به جایگزین مناسب، کم هزینه و به صرفه برای شهر اقدام خواهند کرد.

حسن اختر دانش، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۶ با بیان اینکه برای فرهنگ سازی در جامعه در زمینه مدیریت مصرف انرژی، ابتدا باید از خودمان شروع کنیم، افزود: نباید گذاشت تا ذره ای ناچیز از انرژی مثل برق در محلات و شهرمان هدر برود، چراکه با هر مقدار اتلاف برق و انرژی، به همان میزان خاموشی و تاریکی میهمان خانه ها و دیگر شهروندان شهر خواهد شد که عادلانه و منصفانه نیست. استفاده از روشنایی حق همه شهروندان این شهر است بنابراین با کمی توجه به پیرامون و محیط اطرافمان و اقدامات پیشگیرانه می‌توان کاری کرد که همه شهروندان از این نعمت الهی بهره مند شوند.

اختر دانش به نمونه ای از این فعالیت ها در راستای مدیریت مصرف انرژی اشاره کرد و گفت: کارشناسان معاونت خدمات شهری و محیط زیست این شهرداری به ویژه اداره زیباسازی با رصد میدانی شبکه معابر و خیابان ها، نقاط پرهزینه و انرژی بر را شناسایی و در کمترین زمان ممکن نسبت به استقرار جایگزین به صرفه و کم هزینه ترین انرژی اقدام می‌کنند. برای نمونه همه پروژکتورهای قدیمی، فرسوده و مستهلک بزرگراه مدرس و زیر پل رسالت که انرژی و برق زیادی را هدر و هزینه زیادی را به شهرداری تحمیل می‌کرد خارج و نمونه‌های استاندارد، کم هزینه و کارا جایگزین آن شده است.

  گفتنی است که معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۶ به منظور اورهال و ارتقای روشنایی پل‌ها، زیرگذرها و تقاطع های همسطح طرح جمع آوری ادوات فرسوده و جایگزینی مناسب آن را همچنان در دستور کار قرار داده است.