به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، تورج فرهادی با اشاره به اینکه ایمن سازی نقاط حادثه خیز  و بهسازی علائم ترافیکی یکی از برنامه های طرح تحول 20 گانه خدمت است و تاثیر بسزایی درکاهش حوادث و آسیب های جسمی و روانی ناشی از آن دارد افزود: در همین راستا 14 نقطه حادثه خیز اعلامی از سوی وزارت کشور در این محدوده شناسایی و پس از نیازسنجی و مطالعات کارشناسی، طرح ایمن سازی در این نقاط و بهسازی علائم ترافیکی با نصب 2 هزارو 730 قطعه تجهیزات ترافیکی، هزار و 225 متر طول اصلاح هندسی، نصب 5 کیلومتر نیوجرسی، 500 شاخه گاردریل، گل گارد و شبرنگ،بیش از 650 تابلو هشدار دهنده، ایجاد سه پهلوگاه اضطراری و ... انجام شد.

این مسئول ساماندهی تداخل حرکتی در بزرگراه‌ها را یکی از طرح‌های ترافیکی برای ایمن‌سازی نقاط حادثه خیز برشمرد و افزود: در بلوار علامه عسگری دور برگردان غربی، بزرگراه های آزادگان محدوده خلازیل ورزشگاه شهید کاظمی، محدوده مرتضی گرد، آزادگان به شرق قبل از پل شهید کاظمی و روبروی تره بار (شهرک رسالت) از نقاط حادثه خیزی است که با نصب نیوجرسی ایمن سازی شد.

همچنین به منظور ارتقای ایمنی و کاهش حوادث، نیوجرسی‌ها،پایه تیر و پل ها رنگ آمیزی ترافیکی شد تا در تاریکی شب برای رانندگان قابل مشاهده باشد.

فرهادی با اشاره به اینکه بزرگراه شهید هاشمی به جنوب قبل پل B2 ، دوربرگردان علامه عسگری ضلع شمالی حرم مطهر و بزرگراه آزادگان روبروی تره بار از نقاط پر تصادف این محدوده بوده بیان کرد: به همین منظور با اصلاح دور برگردان، نصب تجهیزات ترافیکی کاشن تانک، استوانه و تابلوهای ترافیکی این سه محور استانداردسازی و ساماندهی شد.

به گفته این مسئول آشکار سازی در محل تبادلات و جناغی ها ، رمپ و لوپ های پل های غیر همسطح محور های بزرگراهی آزادگان، شهید تندگویان،علامه عسگری،خلیج فارس،شهید کاظمی، شهید رجایی (جاده قدیم قم) و شهید آوینی  و در معابر جمع کننده و پخش کننده داخل منطقه بلوار شقایق، شکوفه ، شهید ورامینی  و سایر معابر با نصب و بهسازی تجهیزات ترافیکی مانند استوانه ترافیکی، بشکه و کاشن تانک، تابلو هشدار دهنده،خط کشی محوری، خط کشی بلوک عابر پیاده و تعمیر و راه اندازی  چراغ های چشمک زن و  ...انجام شده است.

فرهادی نصب حفاظ بتنی بجای گاردریل های انعطاف پذیر با توجه به رده عملکردی  و نوع معبر و همچنین لزوم اصلاحات لازم برای استاندارد سازی حفاظ ها در معابر شهری  و محور های مهم و دارای حادثه چون بزرگراه های آزادگان و شهید هاشمی را از دیگر اقدامات در راستای ایمن سازی و کاهش نقاط حادثه خیز برشمرد.