به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، حسین سیگارودی معاون خدمات شهری و محیط زیست در این زمینه اظهار داشت: به منظور سهولت در فرآیند تفکیک پسماند در مبداء، شهروندان علاقه‌مند به حفظ محیط‌زیست با مراجعه به بخش نوماند در نرم‌افزار کاربردی شهرزاد می توانند نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر تحویل پسماندهای خشک اقدام نمایند. 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ ابراز داشت: بهره برداری از نرم افزار جمع آوری پسماند خشک "نوماند"، علاوه بر تلاش برای کاهش آثار مخرب زیست‌ محیطی و جلوگیری از پدیده زباله‌گردی، این امکان را برای شهروندان بوجود می آورد که از مبلغی که بلافاصله در کیف پول شهروندی‌ آنها واریز می‌شود جهت خرید از میادین میوه‌وتره‌بار و فروشگاه‌های شهروند در کنار دریافت کارت بلیت مترو استفاده کنند.

سیگارودی اظهار داشت: به منظور آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با نحوه عملکرد نرم افزار کاربردی نوماند، کارشناسان اداره مدیریت پسماند منطقه با حضور در مراکز اداری، تجاری، مجتمع های مسکونی، مراکز پرتردد، سرای محلات و... اقدام به اطلاع رسانی درخصوص این اپلیکیشین می کنند. 

معاون شهردار منطقه ۳، فرهنگ بازیافت را یکی از راهکارهای اصولی مقابله با بحران زیست محیطی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با  مراحل جمع‌آوری و تفکیک زباله از مبدأ، تفکیک و پردازش زباله و بازیافت زباله، بخش عمده‌ای از مشکلات محیط زیستی برطرف شود.