به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد شیری شهردار منطقه با اشاره به گسترده شدن ۱۳ عدد فرش گل به متراژ  ۱۳۴۰ متر مربع و نیز ۴۵ سبد گل با کاشت گلهای فصلی در بزرگراه ها، میادین و بوستان های سطح  نواحی هفتگانه منطقه گفت: همزمان با آغاز فصل بهار و عید نوروز به منظور زیبایی بصری، ارتقای کیفیت فضای سبز، تلطیف هوا و برخورداری فضاهای شهری از منظر مناسب با فصل بهار اجرای فرش گل در سطح منطقه به اجرا درآمد.

به گفته او؛ در اجرای گل آرایی های موجود در سطح بزرگراه ها، میادین و بوستانها کاشت گلها از طرح ها و رنگ های مختلف و انواع گونه های فصلی از جمله بنفشه، همیشه بهار و ... استفاده شده است. 

شیری با اشاره به اینکه در بزرگراه امام رضا(ع) نام مبارک هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت (ع) با گل کاری نقش بسته است، افزود: دیگر فرش گل ها نیز با المان های اسامی معصومین علیهما سلام، یا علی(ع)، یا امام رضا(ع) و اشکال هندسی آراسته شد.

شهردار منطقه با اشاره به  طرح استقبال از بهار گفت: علاوه بر کاشت گونه‌های ذکرشده، پیاز لاله نیز با رنگ بندی متنوع کاشته شده است و در آستانه بهار با گرم شدن شکوفا خواهد شد.

شیری در پایان اضافه کرد: همچنین در طرح استقبال از بهار ۳۰ فلاورباکس و گلجای های طبقاتی با گلکاری‌های متنوع در مقابل ساختمان منطقه، ‌نواحی، میدان امام رضا(ع)، بوستان توسکا و … جانمایی شده است.