به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه2،مهدی صالحی درآیین افتتاح و بهره‌برداری از  پروژه  های شهری منطقه ۲گفت: پروژه های امروز در حوزه های مختلف خدمات شهری ترافیک، عمران و اجتماعی و فرهنگی با اغتباری معادل بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان احداث و به بهره برداری رسید 

وی افزود: اتفاقات خوبی در حوزه ترافیک و توسعه حمل ونقل و اصلاح هندسی معابر در منطقه  رقم خورده است که  اصلاح هندسی سه میدان تیموری، صنعت و کوثر و همچنین 25 نقطه ترافیکی از مهم ترین اقدامات اجرایی بود که مورد رضایت مردم واقع شده است.

شهردار منطقه 2  افزود:نوسازی ناوگان اتوبوسرانی منطقه با ظرفیت ۳۵ اتوبوس جدید و بازسازی دیگر اتوبوس ها ، اتفاق ارزشمندی در حوزه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی درکنار توسعه ایستگاه های مترو بود که در منطقه رقم خورد و فرصت سرویس دهی مناسب به شهروندان را فراهم کرد.

صالحی ادامه داد: افتتاح اسکان کارگری ناحیه ۲ که یک معضل شهری و گله ساکنان محله مرزداران را برطرف کرد را هم داشتیم. نصب المان های زیباسازی و اصلاحاتی که در محور ستارخان در حوزه زیباسازی انجام شده است نیز از دیگر اقدامات بوده است. 

وی با اشاره به اینکه در حوزه فنی – عمرانی ۸۹ هزار تن آسفالت در معابر و شبکه‌های بزرگراهی سطح منطقه ۲ توزیع شد اضافه کرد: امسال نیز موضوع آسفالت ریزی با شدت بیشتری پیگیری خواهد شد. از سوی دیگر در سطح منطقه ۹ کیلومتر نهر و ۲۹ کیلومتر معبر به همراه پنج بوستان مناسب سازی شده است.

شهردار منطقه ۲ اضافه کرد: احداث سوله ورزشی پونک و ترمیم مجموعه های ورزشی در ۵ لکه و احداث حسینه بوستان پرواز دیگر پروژه های برنامه افتتاحیه امروز را تشکیل می دهد.

وی گفت: پروژه دیگر آغاز انتقال پساب شهرک قدس به ۱۸ مخزن بتنی برای آبیاری فضای سبز منطقه است که به عنوان یک مگا پروژه، فاز اول آن در شهریور ماه امسال افتتاح می شود و مجموع پروژه ۹ کیلومتر طول و ۴ میلیون مترمکعب است که تا پایان سال افتتاح می شود. به طوری که ظرف ۲ سال می توانیم منطقه ۲ را به افق طرح جامع که ۹ میلیون مترمکعب آبیاری فضای سبز از طریق پساب است، برسانیم.

مهدی پیرهادی، عضو شورای اسلامی شهر تهران  نیز در ادامه این مراسم  با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۰۳ در حدود بیش از ۳ هزار میلیارد تومان برای حوزه آب و پساب و روان‌آب در بودجه درنظر گرفته شده است.، گفت : این بودجه به غیر از توسعه فضای سبز و ایجاد بوستان هاست.

وی با بیان اینکه بعد از انقلاب ۳۱ برابر توسعه فضای سبز و ایجاد بوستان ها را در شهر تهران داشتیم‌، تصریح کرد: تملک ۲۰ باغ برای اضافه شدن به فضای سبز شهر تهران در برنامه است. همچنین در سال ۱۴۰۲ ، دو میلیون و پانصد هزار اصله درخت غرس شده است.

وی افزود: تدوین طرح جامع آب خام شهر تهران موضوع مهمی بود که برای آبیاری فضای سبز و مدیریت آن، ضرورت دارد که تدوین این طرح جامع، در سال جاری تکمیل می شود.

حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در این مراسم با اشاره به اینکه  در بحث کمربند سبز از ۴۸ هزار هکتار کمربند سبز عبور کرده ایم ، گفت:در سال ۱۴۰۳ هم از ۵۰ هزار هکتار که در برنامه بوده عبور خواهیم کرد.  در آبیاری آن نیز از آبیاری مکانیزه و زیرسطحی استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: از ۱۱۲ هکتار در بحث توسعه باغات عبور کردیم. علاوه بر این، طرح جامع فضای سبز را به شورا ارائه خواهیم کرد و طرح جامع پسماند نیز سال‌ گذشته ابلاغ شده بود.