به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19،حسین اخگر پور سرپرست شهرداری منطقه افزود: با توجه به درخواست های مکرر شهروندان به منظور احیا و بازسازی دریاچه بوستان شقایق، در همین راستا لایروبی، تخلیه لجن و رسوبات این دریاچه با استفاده از بابکت و کامیون در مساحت 7 هزار و 800 متر مربع به منظور آبگیری مجدد انجام شده است.

وی با اشاره به ایجاد کافی شاپ در وسط دریاچه به مساحت حدود 400 متر مربع بیان کرد: رنگ‌آمیزی داخل و محوطه دریاچه، رسیدگی به وضعیت لوله ها و پمپ‌های انتقال دهده آب به دریاچه، تأمین روشنایی محوطه از دیگر اقدامات انجام شده در این بوستان است. همچنین فواره اصلی دریاچه نیز نوسازی و بازسازی شده که در هنگام روشن شدن آن در شب و عصر طراوت خاصی در بوستان شقایق ایجاد می کند.

اخگر پور با اشاره به اینکه مساحت بوستان شقایق 17 هکتار و یکی از بزرگترین بوستان های این منطقه است افزود: انواع گونه های درخت کاج، چنار، سرو، اقاقیا ، درختان میوه و انجیر و درختچه های ارغوان، بربریس، رز، نسترن، ترون زیبایی این بوستان را دوچندان کرده است. سرپرست شهرداری منطقه اظهار کرد: 148 عدد مبلمان پارکی از نوع نیمکت، سطل و آبخوری، 13 عدد مجسمه حیوانات، مجموعه ورزشی الزهرا(س) و ... از دیگر امکانات تفریحی و فراغتی بوستان شقایق است.