به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه  گفت: با توجه به صورتجلسه مشترک معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، منطقه یک و مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، در طرح موضعی گلابدره با توجه به عرض معبر و حدنصاب قطعات، امکان ساخت و ساز در سه، چهار و پنج طبقه مجاز شد.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۲ درصد از مساحت منطقه یک مشتمل بر ۹۱٫۲ هکتار - ۳۷۷۰پارسل- در زمره بافت فرسوده  قرار گرفته و  تاکنون نزدیک به ۳۱ درصد  از مساحت این بافت نوسازی شده است. 

صباغ تصریح کرد: از این میان محدوده گلابدره بخش عمده ای از بافت فرسوده منطقه را شکل داده است که طی سالیان گذشته با توجه به مشکلات موجود بر سر راه نوسازی امکان ساخت و ساز قانونی در آن میسر نبود.

او گفت: طیف گسترده ای از اقدامات طی دو سال گذشته در محدوده گلابدره  از اصلاح طرح تفصیلی، پیگیری اخذ سند مالکیت، تعریف پروژه های خدماتی چند منظوره و اخذ اعتبار به عنوان رویکردهای تشویقی‌تا برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز به عنوان رویکردی قهری عملیاتی شده  که امید است برآیند مجموعه اقدامات صورت گرفته زمینه ساز بهبود و توسعه بافت ناکارآمد محله از یک سکونتگاه غیررسمی به محله ای قابل سکونت شود.

 شهردار منطقه یک افزود: فرآیند استقرار دفتر توسعه محلی در محدوده گلابدره با هدف مشاوره به ساکنین و پیگیری اخذ سند مالکیت در سال جاری و توسط سازمان نوسازی شهر تهران در دستور کار قرار دارد‌ و ساکنان محله می توانند تا راه اندازی این دفتر جهت اطلاع بیشتر به شهرداری ناحیه و یا معاونت شهرسازی و معماری منطقه مراجعه کنند.