به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه ۱۶، محمدامین سالاری‌پور شهردار این منطقه درباره اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر گفت: به منظور افزایش رضایتمندی شهروندان طرح فوریتی نگهداشت شهر و رفع نواقص احتمالی با اخذ گزارش از میزان رضایت شهروندی در سامانه نظارت مردمی ۱۳۷ پلاس، بررسی میدانی و مصاحبه با معتمدین محلات و شهروندان و در نهایت تحلیل و جمع بندی کلیات طرح و انتخاب محلات به اجرا درآمد.

وی در ادامه بیان کرد: در دوشنبه هر هفته تمامی عوامل اجرایی نواحی ششگانه و ادارات حوزه با بکارگیری ماشین‌آلات تخصصی نظافت و رفت و روب از جمله جاروی بزرگراهی، ماشین جدول‌شور، ماشین‌های مخزن‌شور، تانکر آب، واترجت به  صورت همزمان در محلاتی که بیشترین پیام را در سامانه ۱۳۷پلاس ثبت کرده اند حضور و نسبت به نظافت و شستشوی معابر و مخازن و زیر مخزنی ، لایروبی انهار روبسته و کانال ها و حذف زوائد فیزیکی ، امحاء و پاکسازی  از مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه خدمات شهری است.

سالاری پور افزود: در حوزه فضای سبز نیز با هدف بروزرسانی و زیبایی منظر و فضای سبز شهری اقدامات به‌زراعی، کند و کوب، کاشت درختچه و نشاءهای فصلی صورت می گیرد.

وی اشاره کرد: همچنین با موضوع کاهش مصرف پلاستیک و ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، ارائه آموزش راهکارهای کاهش تولید پسماند و تفکیک آن در مبداء، معرفی اپلیکیشن نوماند به شهروندان و اهدای بروشور و کیسه‌های پارچه‌ای از جمله فعالیت‌های مرتبط با حوزه پسماند و محیط زیست است.

وی در خصوص فعالیت های مختلف نگهداشت و بهداشت محلات  از جمله طعمه گذاری برای جانواران مضر شهری، رنگ آمیزی و رفع سد معبر در محله علی آباد شمالی واقع در ناحیه ۳ گفت: این عملیات به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و محورها و شریان‌های اصلی و فرعی که در هفته های آتی به عنوان نقاط هدف انتخاب شده‌اند اطلاع رسانی خواهد شد.

شهردار منطقه در پایان از استمرار عملیات خدمت رسانی به شهروندان در قالب طرح نگهداشت شهر به صورت مستمر  در این قسمت از پایتخت خبر داد