به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ "اصغر عطایی" در جلسه هم اندیشی  با مدیران مناطق ۲۲ گانه در خصوص آموزش بورس انرژی و با حضور "دکتر محمدنژاد" مدیرکل محترم دفتر مدیریت طرح های تجدیدپذیر ساتبا برگزار شد،ضمن تاکید بر ضرورت توسعه با نگاه محیط زیستی توسعه پایدار در جهت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و باتوجه دغدغه هایی که در موضوع ناترازی و کمبود برق ایام پیک مصرف وجود دارد و منجربه قطعی برق در ساختمان های شهرداری تهران فصل گرم سال می شود، به بیان این مساله پرداخت که فروش انرژی حاصله از پروژه های تجدیدپذیر از یکی از ابعاد توسعه در این حوزه می باشد.

وی به برخی از عوامل تاثیرگذار بر این موضوع من جمله آموزش های شهروندی با همکاری وزارت نیرو ، فرهنگ سازی عمومی و ارائه تسهیلات ویژه  و ابزارهای تشویقی برای بخش خصوصی در جهت احداث نیروگاههای خورشیدی اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران بیش از ۱۰ سال است که  به عنوان یک نهاد پیشرو در توسعه انرژی های تجدیدپذیر فعالیت می کند و در بیش از ۶۴ نقطه ازمناطق ۲۲ گانه نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی کوچک مقیاس ایجاد کرده است. 

عطایی ضمن اشاره به شعار امسال در خصوص مشارکت مردمی ، اذعان داشت: شهرداری تهران در سال جدید رویکرد و سمت و سوی کاری خود را در جهت فعال سازی نقش مردم در حفظ محیط زیست  و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر ، برده است . چرا که معتقدیم همکاری و مشارکت مردم در این زمینه( راه اندازی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر ) میتواند بسیار اثرگذار باشد.

بنابر این گزارش؛ همچنین از موضوعات مهم مورد بحث نحوه اجرای قانون تامین ۲۰ درصد انرژی مصرفی ساختمانهای اداری از انرژی تجدیدپذیر در مدت ۴ سال (سالی ۵ درصد) و راهکارهای نیل به این هدف برای مجموعه شهرداری تهران بوده است. لازم به ذکر است عدم انجام این تکلیف منجر به پرداخت جرائم معادل براساس میانگین یک ماهه آخرین نرخ خرید و فروش برق در تابلوی سبز بورس انرژی می باشد.