به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی نایبی در تشریح برنامه‌های هفته محیط زیست افزود: پیاده روی همراه با پاکسازی بوستان های جنگلی با هدف رفع مشکلات زیست محیطی و آراستن چهره و منظر شهری توسط دبیران و علاقمندان به محیط زیست برگزار می شود.

نایبی بیان کرد: شرکت کنندگان در این برنامه اقدام به جمع آوری زباله‌ها به خصوص زباله‌های نایلونی و تفکیک زباله‌های خشک و تر در راستای زدودن آلودگی از چهره بوستان ها می کنند.

وی ادامه داد: رها کردن زباله‌های پلاستیکی و دیگر زباله‌ها در طبیعت علاوه بر مشکلات زیست محیطی موجب مسدود شدن کانال‌های آب و جوی‌ها شده و باعث مشکلات آبگرفتگی به خصوص در فصول بارش می‌شود.

نایبی در ادامه به توزیع کیسه‌های پارچه‌ای برای جایگزین کردن کیسه‌های نایلونی اشاره کرد و گفت: توزیع کیسه‌های پارچه‌ای بین شهروندان و صنوف، مراجعین به سرای محلات، مدارس و آموزش محیط زیستی در این خصوص یکی از اقدامات مهم این هفته به شمار می‌رود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه تبلیغات مجازی و آموزشی محیط زیستی، برگزاری مسابقه نقاشی و آموزش های محیط زیستی در سرای محلات، خانه های محیط زیست و مساجد با هدف ارتقای حس مسئولیت پذیری شهروندان، برگزاری مسابقه مقاله نویسی با محوریت هفته محیط زیست در مدارس همراه با اهدای جوایز و ... را از دیگر برنامه های پیش بینی شده گرامیداشت هفته محیط زیست برشمرد.