به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حسین اخگر پور افزود: در راستای صیانت از حقوق شهر و شهروندان در اراضی ناحیه سه در مقابل تصرف سودجویان طی دو ماه اخیر 9 هزار و 72 متر مربع ساخت و ساز غیر مجاز رفع خلاف شد.

وی ادامه داد: در راستای اجرای دستور مقام قضائی، 109 مورد رفع خلاف از نما، درب ورودی، کرکره و داربست غیر مجاز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اغلب تصرفات به صورت غیرقانونی و بدون مجوز در اراضی متعلق به موقوفات و بی دفاع شهری انجام می شود بیان کرد: بی‌شک مشارکت شهروندان در تحقق شهری‌ منظم و منسجم مطابق با قوانین شهرسازی، اجتناب‌ناپذیر بوده و در همین راستا از همه شهروندان می‌خواهیم تا در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز  مراتب را به شهرداری منطقه اطلاع دهند و ما را در جلوگیری و برخورد با هرگونه تخلف یاری کنند.

سرپرست شهرداری منطقه ۱۹ بیان کرد: طی چندین عملیات مقابله با ساخت و سازهای غیرمجازنسبت به جلوگیری از 70 مورد ادامه عملیات ساخت و ساز و جمع آوری ابزار، 35 طبقه رفع خلاف، 3 مورد چهار دیواری، 11 قطعه سوله، 5 باب تجاری در شهرک های سید احمد خمینی، گلها، شهرک احمدیه، کدخدایی و ... اقدام شد.

براساس این گزارش طی این اقدامات علاوه بر حضور مدیران شهری، نیروهای شهربان و معبربان، یگان حفاظت از  تجهیزاتی چون لودر، کامیون، بابکت استفاده شد.