به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، رضا محمدی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار شهر درخصوص بازدید استاندار نجف، مسئولان خدمات شهری و مدیران شهرداری نجف از امکانات سازمان مدیریت پسماند اظهارکرد: استاندار نجف و هیئت همراه بازدیدی از مسیر جمع‌آوری و ایستگاه‌های میانی حمل زباله، مجتمع پردازش و دفع آرادکوه، فرآیند پردازش و تولید کمپوست و کارخانه زباله‌سوز ۲۰۰ تنی داشتند. 

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از ایستگاه‌های میانی برای جمع‌آوری زباله مورد استقبال استاندار نجف قرار گرفت، بیان کرد: زمانی که در شهر نجف زباله‌ها را با ماشین‌های مکانیزه جمع‌آوری می‌کنند، به علت عدم وجود ایستگاه‌های میانی باید مسیر ۴۰ کیلومتری را تا خارج از شهر طی کنند تا بتوانند زباله‌ها را تخلیه کنند. لذا بعد از بازدید از ایستگاه میانی بیهقی و آشنایی با نحوه جمع‌آوری پسماند در تهران هیات عراقی درخواست کرد تفاهمی صورت گیرد و با همکاری بخش خصوصی حداقل ۲ الی ۳ ایستگاه میانی برای ساماندهی پسماند شهر نجف راه‌اندازی شود. 

وی با اشاره به اینکه استاندار نجف تاکید داشت که احداث و راه‌اندازی ایستگاه‌های میانی سربع تر صورت گیرد، گفت: طرف عراقی معتقد بود این امر برای شهر نجف خصوصا در ایام زیارت میلیونی عاشقان اهل بیت در اربعین بسیار حیاتی و مهم است.