به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۱۲،  وحیدرضا انارکی محمدی در این نشست که به همراه معاون خدمات‌شهری و محیط‌زیست منطقه و شهرداران نواحی ۱ ،۲ و جمعی از مدیران منطقه با دکتر طالبیان رئیس بیمارستان سینا برگزار شد، گفت : موضوع بهداشت و درمان از اصلی‌ترین موضوعات و دغدغه‌های مهم مدیریت شهری است و شهرداری در این حوزه هم متولی است و هم وظیفه خود می‌داند در این حوزه مشکلات و نواقص را پیگیری کند.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان سینا در موقعیت حساس و استراتژیک با  بیش از ۱۵۰ سال قدمت   برای ما به عنوان میراث گذاشته شده است، گفت :   با توجه به ظرفیت علمی و تخصصی بالای این بیمارستان و دسترسی آن به بازار تهران و سایر نقاط مهم کشور می بایست نهایت مساعدت و تلاش خود را نه تنها به عنوان مسئولیت قانونی بلکه با نیت مسئولیت اجتماعی در راستای حل مشکلات موجود در آن به کار گیریم.

شهردار منطقه ۱۲ در ادامه با اشاره به سرانه های هفت گانه مدیریت شهری،سرانه درمانی را مقدس ترین سرانه دانست و تاکید کرد: اگر در ارتقای سرانه های درمانی کمک مستقیمی نشود ، نباید مانعی هم برای رسیدن به اهداف آن ها شد.

وحیدرضا انارکی محمدی تاکید کرد: وظیفه ما ایجاب می کند در روند مراحل شهرسازی و مشکلات آن، مسائل مربوط به عوارض و... با این گونه مراکز با ایجاد یک ادبیات مشترک با وزارت بهداشت همراهی بیشتری داشته باشیم.

شهردار منطقه ۱۲ همچنین از  آمادگی منطقه برای ساخت همراه سرا در نزدیکی بیمارستان سینا با توجه به مراجعه بالای این بیمارستان از اقصی نقاط کشور خبر داد و افزود: مدیریت شهری منطقه ۱۲ همچنین با معرفی افراد موثر  و خیر بازار به مجموعه درمانی بیمارستان سینا می تواند در راستای کاهش مشکلات مالی بیمارستان یاریگر باشد.

وی در ادامه با تاکید بر ایجاد درآمدی پایدار برای بیمارستان با توجه به موقعیت مطلوب جغرافیایی،  نشست مشترک مدیریت شهری،  نظام سلامت با وزارتخانه برنامه و بودجه رو در دستور کار قرار داد.

دکتر طالبیان رئیس بیمارستان سینا نیز ضمن اعلام خرسندی از حمایت های شهرداری و عوامل دست اندر کار آن در همکاری با بیمارستان، تقویت هرچه بیشتر ارتباط بیمارستان و شهرداری را حائز اهمیت دانسته و ایجاد مشارکت های دو سویه در راستای  افزایش کیفیت و کمیت ارائه خدمات اثربخش در حوزه سلامت برای مردم شریف منطقه را از رسالت های اصلی هر دو مجموعه برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای بیمارستان در جراحی مغز ، اهدای عضو، ارسال بافت پیوندی با موتورلانس در کوتاه ترین زمان، وجود دکتر و پروفسورهای توانمند؛ به مشکلاتی مانند کمبود نیروی انسانی، مساحت کم اتاق عمل، کمبود تخت بخش آی سی یو و....نیز اشاره کرد.