به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، لطیف پنداریان بیان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی این منطقه و مجاورت آن با حریم شهر تهران و در راستای افزایش کیفیت سرویس دهی و رضایتمندی شهروندان ،١١ دستگاه اتوبوس نو جایگزین اتوبوس های فرسوده شدند.

به گفته این مسئول با توجه به میزان استفاده شهروندان این منطقه از حمل و نقل عمومی بالاتر از متوسط شهر تهران خاطر نشان کرد: مبدا این اتوبوس ها در شهرک شهید شریفی و مقصد آن میدان بهمن است که در مسیر خود با دو سامانه BRT و یک خط مترو تقاطع دارد.

همچنین این خط با بیش از ٣١ کیلومتر طول ٦٥ ایستگاه شامل 37 ایستگاه رفت و28 ایستگاه برگشت را در برمی گیرد و این اتوبوس ها بطور میانگین روزانه ٥٥٠ مسافر را جابجا می کند.

معاون حمل و نقل ترافیک اظهار کرد: به منظور ارتقا سلامت و رفاه حال شهروندان اتوبوس‌هایی را که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند شناسایی و بهسازی و آنهایی که فرسوده شدند از خطوط حمل و نقل عمومی خارج می‌شوند.

پنداریان افزود: در راستای سهولت دسترسی شهروندان به حمل و نقل عمومی در نواحی پنجگانه 13 سرخط اتوبوس، یک پایانه اتوبوس رانی مسقف مجهز به نمازخانه، صندلی انتظار، سرویس بهداشتی و .. وجود دارد. 

معاون شهردار منطقه با اشاره به نگهداشت شهر در حوزه حمل و نقل و ترافیک خاطر نشان کرد : عملیات نگهداشت سر پناه اتوبوس در نواحی پنجگانه با شست و شو، تامین روشنایی و تعمیر، برچیدن برچسب های تبلیغاتی از این سرپناه ها به طور مستمر انجام می شود.

پنداریان بیان کرد: سامانه6 اتوبوسرانی تهران بزرگ ناحیه شهید سروری دارای 117 دستگاه اتوبوس است که در 122 ایستگاه نسبت به جابه جایی مسافران اقدام می کند.