به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، حسین سیگارودی معاون خدمات شهری ‌‌محیط زیست با اعلام این خبر ابراز داشت: در هفته محیط زیست، اداره محیط زیست این منطقه شهرداری منطقه ۳ پس از ارزیابی و ممیزی خارجی در دو مرحله موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت انرژی (۵۰۰۰۱ ISO ) برای ساختمان ستادی شماره ۲  شد. 

سیگارودی افزود:  ویژه برنامه های هفته محیط زیست این منطقه با  شعار جهانی "احیای زمین مقابله با بیابان زدایی و خشکسایی" و شعار ملی "سهم من در تداوم حیات" برگزار شد، از جمله: برگزاری سمینار  سلامت محیط زیست و توسعه پایدار با تدریس استاد شاه علی، اکران فرهنگی در معابر عمومی و ساختمانهای اداری با شعار ملی جهت آگاهی شهروندان و همکاران از نقش موثر و تاثیرگذارشان در حفظ محیط زیست. 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ بیان داشت: ارسال پیامک های محیط زیستی به شهروندان و پرسنل، آموزش چهره به چهره با سرفصل محیط زیستی به شهروندان (در بوستان های اختیاریه و بهشت مادران، سرای محله آرارات و اصناف)، برگزاری کارگاه آموزشی کاهش مصرف انرژی در فرهنگسرای حور از دیگر برنامه های این هفته بود. 

سیگارودی، آموزش به اصناف را به منظور کاهش مصرف پلاستیک، تفکیک پسماند و آشنایی با نقش موثرشان در تشویق شهروندان به حفظ محیط زیست برشمرد. 

سیگارودی به آموزش محیط زیستی به نمازگزاران مساجد و پرسنل اشاره کرد و ادامه داد: کارگاههای اموزشی در مساجد (امام حسین«ع»، امام علی«ع» و ...) و ساختمان های اداری برای پرسنل، کودکان و کارگران فضای سبز با موضوع تکثیر حفظ و نگهداری گیاهان، کاهش مصرف آب و نقش شهروندان در حفظ محیط زیست برگزار شد.

سیگارودی افزود: کاشت درخت و درختچه در بزرگراه چمران حد فاصل نیایش تا یادگار با هدف توسعه فضای سبز و مبارزه با بیابان زدایی به تعداد ۹۵۰ اصله درخت ۲۰۰۰ درختچه و۱۰۰۰ گلدان رز در مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰ متر مربع نیز اجرا شد. 

سیگارودی در پایان بیان داشت: به منظور تشویق شهروندان به عدم استفاده از کیسه های پلاستیکی توزیع کیسه های پارچه ای ضمن آموزش بین شهروندان توزیع شد.