به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، حمیدرضا عموزاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 11 با بیان اینکه آموزش‌‌های شهروندی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای ایجاد انضباط شهری است، گفت: ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی در کلانشهر تهران با آپارتمان‌های متراکم و مجتمع‌های ساختمانی بی‌شمار از ضروری‌ترین عوامل برای دست‌یافتن به انضباط و آرامش برای شهروندان است.
عموزاده با اشاره به برنامه‌های مدیریت شهری در زمینه این آموزش‌ها افزود: محله میدان حر در منطقه 11، به عنوان محله پایلوت ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی انتخاب شده و اقدامات گوناگون آموزشی و فرهنگی در این محله در حال اجراست که با استقبال خوبی از سوی ساکنان آن روبه‌رو شده است.
معاون شهردار منطقه 11 از برپایی دو رویداد فرهنگی «شما اهل کجایی» و «همسایه در امنیت» با همین هدف در این محله سخن گفت و ادامه داد: مقرر شد با تعریف رویدادهایی نظیر «شما اهل کجایی» که در آن به معرفی غذا و آداب و رسوم شهرهای مختلف پرداخته می‌شود، زمینه افزایش همدلی و الفت بین همسایگان فراهم شود که در این رویداد به جز برپایی مسابقه پخت غذای محلی در مورد دیگر آیین‌های اقوام نیز آموزش‌هایی داده شد.
وی سپس با اشاره به رویداد همسایه در امنیت نیز بیان کرد: در همان روز، با همکاری و همراهی نیروی انتظامی، مباحث مربوط به قوانین آپارتمان‌نشینی و آگاهی از حق و حقوق همسایگان برای افزایش امنیت خانواده‌ها آموزش داده شد.
دو رویداد «شما اهل کجایی» و «همسایه در امنیت» به ابتکار اداره آموزش‌های شهروندی منطقه 11 در شهرک شهید نامجو واقع در محله میدان حر با هدف ارتقای فرهنگ آپارتمان‌نشینی به اجرا درآمد که در رویداد اول، با شرکت 20 خانوار از اقوام مختلف، جشنواره غذا برپا شد و به نفرات برتر این جشنواره، پس از داوری، جوایزی تعلق گرفت.