به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت اجرای پروژه شاخه غربی بزرگراه یادگار امام (ره) گفت: این پروژه پیچیده‌ترین پروژه عمرانی درسال جاری و بزرگترین پروژه حوزه فنی وعمرانی در پهنه غربی تهران است.

وی با اشاره به انجام عملیات اجرایی در بخشهای مختلف درطول پروژه مذکور ادامه داد: احداث تقاطع سه سطحی در میدان فتح، تونل ۳۶۰ متری، ۲۰ هزارمترطول شمع باعمق متوسط ۲۵متری و مواجهه با معارضین متعدد تاسیساتی، ملکی و نهادی، وکانالهای آبهای سطحی فرسوده بخشی از گستردگی و پیچیدگی عملیات اجرایی این پروژه را نشان می‌دهد.

حق‌بین با اشاره به آغاز این پروژه در سال ۱۳۹۲ و توقف آن طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۱، توضیح داد: بهره‌برداری از پروژه شاخه غربی بزرگراه یادگار امام (ره)، از بن‌بست کنونی در منتهی‌الیه جنوبی بزرگراه یادگار امام (ره) گره‌گشایی کرده و بار ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پیرامونی پروژه را به طور چشمگیری تعدیل می‌کند.

معاون شهردار تهران با اشاره به تعامل با دستگاه‌ها به عنوان نقطه قوت مدیریت شهری برای رفع معارضین متعدد، اضافه کرد: بر اساس گزارش‌ها و بازخوردهای مردمی از ساکنان مناطق ۹ و ۱۰ تهران، به سرانجام رسیدن این پروژه اولویت نخست ساکنان محدوده پروژه است.

حق‌بین با اشاره به انسداد میدان جی برای توسعه عملیات اجرایی در بخش جنوبی بزرگراه یادگار امام (ره)، گفت: بر اساس مصوبات وهماهنگی‌های به عمل آمده، در تاریخ ۲۷ خردادماه میدان جی مسدود خواهد شد و پیش‌بینی می‌کنیم، با فعالیت در سه شیفت کاری ظرف ۱ سال، امکان بهره‌برداری شهروندان از این پروژه میسر شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی مستمر و لازم و همچنین همراهی شهروندان به ویژه ساکنان مجاور پروژه توضیح داد: یک سال پرفشار در بخش اجرایی پروژه پیش رو داریم و متعهد هستیم، به موازات همراهی و تعامل ساکنان محدوده پروژه، از حداکثر ظرفیت‌های فنی و مهندسی ممکن برای تسریع در عملیات عمرانی پروژه استفاده کنیم.وی درنهایت اشاره کرد: درطول اجرای پروژه، هربخش قابل بهره برداری به سرعت بر روی خودروهای عبوری بازگشایی خواهد شد.