به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۱۲، در این جلسه در خصوص وضعیت کنونی محلات کم برخوردار بویژه هرندی بحث و تبادل نظر شد و ایجاد  فضایی برای  برگزاری تجمعات مذهبی و آئینی در محدوده محله هرندی در دستور کار قرار گرفت تا مراسمات و رویدادهای ملی و مذهبی با حضور گسترده مردم از نقاط مختلف شهر طهران برگزار شود و محلات کم برخوردار مورد اقبال عمومی قرار گیرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد فضای بین  بوستان هرندی و بوستان زندگی  که متبرک به مزار دو شهید گمنام دفن است ؛ فضایی ثابت مانند موکب یا نگاه گذر به  نام " گذر مسافرین بهشت" در نظر گرفته شود.

هدف از اجرای طرح" گذر مسافرین بهشت"، برگزاری مراسمات میدانی و رخدادهای خیابانی در مناسبات مختلف ملی ومذهبی در این مسیر، ساماندهی هیئات و تکایای محدوده، ایجاد  فضای باز وسیعی به منظور اجرای برنامه‌های با شکوه با حضور جمعیت زیاد، توسعه فعالیت ها و فضاهای فرهنگی منطقه، مکانی مناسب جهت اجتماع هیئات ،تکایا و مواکب در مناسبت های ملی ومذهبی نظیر اجتماع فاطمیون،روز عاشورا و...است.

گفتنی است اتاق حل مساله چارچوبی برای اندیشه ورزی، هم فکری، ایده پردازی و بکارگیری خلاقیت با هدف شناسایی، راه حل یابی و انتخاب بهترین راهکار برای حل مسائل مرتبط با وظایف و ماموریت های شهرداری در واحدهای تابعه است.

در واقع اعضای اتاق حل مساله، یاریگر مدیران ارشد واحدهای تابعه بوده و پس از بررسی ابعاد  مختلف مشکل و تعریف دقیق مساله، راهکارهای عملیاتی مناسب را برای حل مساله پیشنهاد می دهند.