به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱؛ در نشست قرارگاه مراقبت اجتماعی محلات منطقه که با حضور "محمدرضا پوریافر" شهردار منطقه ۲۱، "سید محمد نقیب" سرپرست سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، "احمد بهشتی" سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی منطقه ۲۱، شهرداران نواحی و مدیران اجرایی معاونت امور فرهنگی و اجتماعی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه، نمایندگان سازمان فراجا و نیروی اجرائیات منطقه برگزار شد؛ به عملکرد منطقه در اجرای طرح فوریتی جمع آوری متکدیان، معتادین متجاهر و کتفی ها و کولی ها در ۳ ماه اول سال ۱۴۰۳ پرداختند.
"محمدرضا پوریافر" شهردار منطقه ۲۱ در ابتدای این ضمن خیرمقدم به مهمانان بیان کرد: با پیگیری های جهادی همکاران در سطح شهر تهران و منطقه و با رفع کمبود زیرساختها و ظرفیت سازی در منطقه توانستیم تا حدود بسیار بالای اقدام به جمع آوری معتادین، متکدیان، کودکان کار کنیم، تا بتوانیم این افراد را احیاء کنیم و به جامعه و خانواده برگردانیم.
وی در ادامه گفت: منطقه ۲۱ پاک ترین منطقه در خصوص متکدیان، معتادین و... است که این امر نشان از سعی و تلاش همکاران معاونت امور اجتماعی و فرهنگی، معاونت خدمات شهری و محیط زیست و شهرداران نواحی و اجرائیات در منطقه ۲۱ است.
پوریافر در بحث کتفی ها و کولی ها اظهار کرد: یکی از مشکلات و معضلات امروزه در مدیریت شهری، وجود افراد کتفی کولی ها و زباله گردها در شهر بوده که در طی شب ها و گاهی حتی در طول روز مشغول جمع آوری و پاره کردن کیسه های زباله و جمع آوری آنها هستند؛ این افراد گاهی به صورت گونی بر دوش و گاهی به همراه چرخ دستی ها در جستجوی زباله هستند.
وی افزود: در راستای ساماندهی مدیریت پسماند و برنامه‌های شهرداری در این خصوص این منطقه در سه ماه سال ۱۴۰۳، تعداد ۱۰۸ مورد کتفی و کولی و چرخی غیرمجاز را جمع آوری کردند.
"سید محمد نقیب" سرپرست سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی در این نشست با تک تک مدیران حاضر در جلسه پیرامون مشکلات این طرح صحبت کردند و پیشنهاداتی در راستای پیشبرد طرح ساماندهی آسیب های اجتماعی پایتخت، ارائه کردند.
"احمد بهشتی" سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی در پایان این جلسه، گزارش پاور پوینت از عملکرد ۳ ماهه ۱۴۰۳ در خصوص جمع آوری و ساماندهی متدکیان و معتادین متجاهر و... ارائه کرد و گفت: در ۳ ناحیه منطقه ۲۱ در سه ماه اول سال ۱۴۰۳، تعداد ۵۶ متکدی، ۴۵ کودک کار، ۶۹ معتاد متجاهر، ۱۰۸ کولی و چرخی و بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تن پسماند جمع آوری شده است.
وی همچنین بیان کرد: علاوه بر اقدامات فوق، تعداد ۱۰ مورد توقیف خودرو انتقال غیرمجاز پسماند با حضور ۳ اکیپ در دو نوبت صبح و شب از همکاران منطقه ۲۱ در این ۳ ماه سال ۱۴۰۳ صورت کرفته است.
شایان ذکر است؛ در پایان این نشست احکام اعضای قرارگاه مراقبت اجتماعی منطقه ۲۱ اعطاء شد.