به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حسین اخگر پور با اشاره به اینکه نقص و خرابی چراغ‌ های راهنمایی و رانندگی سبب ایجاد گره‌های ترافیکی گفت: در همین راستا 166 چراغ‌ راهنمایی در معابر و تقاطع ها بازدید و 63 چراغ  با حضورکارشناسان تعمیر و بازسازی شد.

وی ادامه داد: به همین منظور چراغ راهنمایی و رانندگی درتقاطع های شکوفه-رحمانی،ماهان، مهران-مهرآرا، بهمنیار-دبیرستان رنجبر، شکوفه-خروجی کاظمی شمال، میدان مادر و ... با تامین اقلام تعمیر و تحویل پلیس راهنمایی و رانندگی شد.

به گفته این مسئول با اقداماتی چون نصب فانوس، کنتر و فلاشر چشمک زن، کابل کشی، سولار سه خانه قرمز، سولار، باتری 12 ولت  و ... نواقص چراغ‌های راهنمایی و رانندگی مرتفع و روشن شد.

اخگر پور با اشاره به اینکه چراغ های راهنمایی و رانندگی در جلوگیری از وقوع تصادفات و نظم بخشیدن به ترافیک نقش مهمی را ایفا می کنند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت عملکرد مطلوب چراغ های راهنمایی و رانندگی که تاثیر بسزایی در رفتار ترافیکی رانندگان و کاهش تصادفات دارد، معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه نسبت به این موضوع حساسیت ویژه ای با بازدیدهای مستمری از این چراغ ها در نظر گرفته است.