به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۸؛ میلاد علی‌نیا معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری ماه محرم گفت: به برکت نام سیدالشهدا و به همت این معاونت امسال سومین سالی است که مراسم تعزیه‌خوانی در میدان نبوت تهران برپا می‌شود. بر همین‌اساس روز شنبه همزمان با فرا رسیدن شب اول ماه محرم، طی مراسمی با حضور هیئت‌های مذهبی و مردمی محلات منطقه، علاوه بر اجرای مراسم سیاه‌پوشان محرم، اجرای ویژه‌ برنامه‌های فرهنگی در میدان نبوت آغاز شد.

علی‌نیا از برپایی مراسم تعزیه‌خوانی به مدت ۱۰ شب از روز یکشنبه در ساعت ۱۸:۳۰ تا نماز مغرب و عشاء در میدان نبوت تهران به عنوان برنامه‌ شاخص خبر داد و افزود: در این ایام با برپایی موکب زینبیه در میدان‌ نبوت، شهرداری منطقه ضمن پذیرایی از سوگواران اباعبدالله الحسین(ع) با همکاری فرهنگسرای گلستان مراسم تعزیه‌خوانی را به مدت ۱۰‌ شب در دستور کار قرار داده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۸ در پایان با اشاره به تجلیل از تعدادی از پیرغلامان اهل‌بیت(س) ادامه داد: همزمان با فرارسیدن ماه محرم، این معاونت، ادارات و ساختمان‌های تابعه و سرای محلات سیاه‌پوش شدند و اجرای برنامه‌های مناسبتی برای شهروندان به ویژه کودکان در سطح سرای محلات منطقه ابلاغ شد.