به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از کسب رتبه نخست  اداره بازیافت منطقه در بین مناطق 22 گانه به واسطه اجرای طرح جمع آوری 21 تن ضایعات شیشه از ساختمان های در حال تخریب و نوسازی خبر داد.

براساس این خبر، با توجه به دستورالعمل سازمان مدیریت پسماند در خصوص همکاری با شرکت آرکا صنعت سانتک برای  جمع آوری شیشه از سطح مناطق، اداره مدیریت پسماند منطقه  از بهمن ماه سال97 شروع به همکاری با شرکت مذکور کرد که با برگزاری جلسات  هم اندیشی با حضور شهردار منطقه، معاونت هماهنگی وارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند، معاون امور شهری و محیط زیست منطقه، معاون شهرسازی، ناظران سازمان مدیریت پسماند، نمایندگان شرکت سانتک صنعت آرکا ،کارشناسان مدیریت پسماند منطقه و مدیران دفاتر خدمات الکترونیک شهر در سالن مدافع حرم در خصوص شیوه همکاری و بازدهی بیشتر برگزارشد .

میرزایی رئیس اداره پسماند منطقه در تشریح  این طرح گفت : اجرای طرح جمع آوری  ضایعات شیشه از ساختمان های در حال تخریب و نوسازی با انجام مکاتبات اداری با معاونت شهرسازی و برگزاری جلسات حضوری با همکاری این معاونت انجام و ابلاغ دستورالعمل اجرای طرح جمع آوری ضایعات  شیشه در ساختمان های درحال تخریب و نوسازی توسط معاونت شهرسازی به ادارات شهرسازی نواحی و دفاتر خدمات الکترونیک شهر فرستاده شد.

وی افزود :  سازندگان ساختمان ها با مراجعه به سایت شرکت و ثبت آدرس، درخواست جمع آوری شیشه را داشته و این طرح به صورت مستمر در منطقه در حال اجراست .

جمع آوری ضایعات شیشه توسط شرکت سانتک صنعت آرکا از ایستگاه های بازیافت منطقه و تحویل 21 تن پسماند شیشه در ماه موجب شد تا اداره مدیریت پسماند منطقه 5 رتبه نخست در 22 منطقه را کسب کند. این طرح، به پیشنهاد اداره بازیافت منطقه برای اولین بار در مناطق 22 گانه به اجرا در آمده و مورد استقبال سازندگان املاک و شهروندان قرار گرفته است . 

باید افزود مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، طی نشستی صمیمی در منطقه 5 این اقدام منطقه را شایسته تجلیل خواند و از معاونت خدمات شهری و محیط زیست و اداره پسماند منطقه تشکر کرد.

 

 
Previewکسب رتبه برتر اداره پسماند منطقه 5 در بین مناطق 22 گانه
Previewکسب رتبه برتر اد