به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 9، ابراهیم وجدانی طی بازدید از سطح منطقه گفت: ساختمان های خطر ساز و در حال ریزش با نظارتهای بازرسی پس از انجام تشریفات قانونی همچون کمیسیون رفع خطر، اخذ رای کمیسیون ماده 100 و حکم دادستان، تخریب خواهند شد.

وی افزود: با توجه به بافت قدیمی و فرسوده ای که در سطح منطقه وجود دارد و سست بودن بستر زمین، ضعف در سازه، ساخت و سازهای غیر اصولی، لیست کاملی از املاک پرخطر و نا ایمن که برخی از آنها در حال ریزش هستند توسط حوزه شهرسازی نواحی و منطقه تهیه شده و اداره بازرسی منطقه پیگیری و نظارت اقدامات لازم برای تخریب و رفع قطعی خطر را در دستور کار قرار داده است.

مدیر بازرسی منطقه 9 طی رصد های سیستمی و میدانی بر تسهیل فرآیند های اجرایی تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به تهدید جان ساکنین و عابرین در اطراف این گونه املاک، بایست با مالکین جلسه ای برگزار شود و با ترغیب آنها برای تجمیع پلاک ها، مقدمات تخریب و نوسازی املاک فرسوده و به ویژه ساختمان های در حال ریزش انجام گیرد. 

وی خاطر نشان کرد: طی بازدید و برگزاری جلسات مشترک با سرپرست معاونت شهرسازی و معماری منطقه، در خصوص املاک در حال ریزش که جان مردم را تهدید می کنند، تصمیمات خوبی گرفته و مقرر شد طی بازدیدهای مستمر و اخذ مجوزهای لازم، فرایند تخریب و رفع قطعی خطر املاک خطر ساز انجام شود.

وجدانی به بازدید ساختمان های در حال ساخت اشاره و بیان کرد: طی بازدید از ساختمان های در حال ساخت، موضوعات مربوط به پیشروی ، تغییر نقشه ، تغییر کاربری و دیگر موارد حوزه شهرسازی، مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت. همچنین موضوعات مطروحه در شورای معماری بصورت میدانی در محل، نقد و بررسی شد و تصمیمات لازم برای رویکرد دستگیری و رفع مشکلات شهروندان در چارچوب طرح تفصیلی و قوانین مصوب، اتخاذ شد.

وی در پایان از همکاری و تعاملات معاونت شهرسازی و معماری با اداره بازرسی منطقه قدردانی کرد و اذعان داشت: هر چه فعالیتهای واحدهای اجرایی بصورت سیستمی و شفاف صورت گیرد، دستگاههای نظارتی همچون بازرسی کمترین دغدغه و انرژی را جهت رفع مشکلات و انحرافات دارند و راندمان و بازدهی کارها مطلوب تر و رضایت بخش تر است.