به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری ،معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: 598 مسابقه، جشنواره و برنامه ابتکاری ورزشی و تفریحی با هدف ترویج فرهنگ ورزش و تفریحات سالم و ایجاد شور و نشاط بین شهروندان در محله های منطقه طی شش ماه گذشته  برگزار شد.

به گفته وی، برگزاری مسابقه فوتسال دوستانه بین پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال با کودکان کار، برپایی مهارتهای پایه ویژه کودکان، مسابقات اسکیت دختران حامیان محیط زیست، مسابقات دهگانه پارکی با حضور 680 شهروند در بوستانهای منطقه، مسابقات والیبال در قالب ویژه برنامه دختران، مسابقات جام رمضان آقایان در رشته های فوتبال، فوتسال، والیبال، بسگتبال و تینیس روی میز و انجام المپیاد ورزشی  محلات آقایان در دو سطح دور مقدماتی و منطقه ای از این جمله برنامه ها بوده است.

مختاری در ادامه درباه برنامه های ابتکاری که برای نخستین بار در تهران انجام شده است،  گفت: برگزاری المپیاد  سه گانه ورزشی دختران در ایران و برپایی دهکده ورزشی خانواده در سطح مناطق 22 گانه از برنامه های خلاقانه اداره تربیت بدنی منطقه بوده که برای نخستین بار در منطقه به اجرا درآمده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه اضافه کرد: شهروندان همچنین در این مدت از  جشنواره های ورزشی شامل 6 همایش دوچرخه سواری ویژه بانوان و آقایان در راستای حمایت از کمپین سه شنبه های بیدود، 500 برنامه تفریحی در نواحی، 4 همایش پیاده روی خانوادگی، 14 برنامه گردش در ورزش، جشنواره تفریحی عصر نوین ویژه کودکان کار در تهران، جشنواره ماه مبارک رمضان در بوستان خلیج فارس در 14 شب، جشنواره شادستان با 20 سکوی ورزش در نواحی و26  برنامه  ملی و  مذهبی بهره مند شدند.

وی به برپایی 30 خیابان ورزش اشاره کرد و افزود: پویش دوشنبه های ورزشی با حضور شهردار و معاونین نیز با استقبال خوب شهروندان مواجه شد.