به گزارش اکونا پرس،

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "حمیدرضا رشیدی فرخی" در این باره گفت: با توجه به اطلاع رسانی و  ترویج فرهنگ تفکیک از مبدا  در راستای  جلب مشارکت شهروندان و معرفی هرچه بیشتر نرم افزار اپلیکیشن بهماند در سطح مراکز دولتی، خصوصی، سازمانها، مجتمع ها  و ... ساکنان منطقه چهار اقدام به نصب و استفاده از اپلیکیشن بهماند از طریق نرم افزار اینترنتی بازار  و بصورت رایگان کرده  و در حال حاضر 10 هزار نفر از شهروندان از این برنامه استفاده می کنند.

وی با اشاره به روند جداسازی زباله در سطح منطقه گفت: با کاهش تولید زباله و جداسازی زباله های خشک و تر در خانه یا محل کار و استفاده از اپلیکیشن بهماند، اولین و ساده ترین قدم برای کمک به محیط زیست برداشته می شود.

فرخی با اشاره به معضل تفکیک زباله در شهر گفت: یکی از معضلات فعلی که همواره جزو دغدغه‌های مدیریت شهری  است موضوع زباله بوده که ما اعتقاد داریم حلقه گمشده ماجرا در اختیار شهروندانی است که می بایست با روش‌های مختلف میزان تولید زباله را کاهش و تفکیک زباله در مبداء را افزایش دهند.

معاون خدمات شهری منطقه چهار پیرامون مشخصات این اپلیکیشن گفت: کارآیی اپلیکیشن بهماند به صورتی است که پس از نصب نرم افزار مذکور بر روی گوشی های تلفن همراه افراد و استفاده از این برنامه ،یک کد کاربری به شهروندان اعطا شده و هنگامی که شهروند، سازمان و شرکت ها اعلام کنند که پسماند خشک دارند با تعیین زمان مناسب از سوی شهروندان، این پسماند توسط نیروهای اپلیکیشن جمع آوری می شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهدف این اپلیکیشن حذف خودرو‌های ملودی است که در گذشته  برای جمع آوری زباله‌ها از درب منازل مشکلاتی را برای شهروندان از لحاظ زمانی و بی نظمی‌های احتمالی ایجاد کرده بود، حال آنکه این اپلیکیشن با نظم و مقررات دقیق در اختیار شهروندان قرار گرفته و اجرا می‌شود.