به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شرکت شهروند، امروزه آنچه بیش از همه اهمیت دارد نیروی انسانی است و حتی اقتصاددانان بزرگ معتقدند آن چه در نهایت روند توسعه اقتصادی و اجتماعی یک جامعه را تبیین می کند، منابع انسانی آن کشور است نه سرمایه!  برهمین اساس تمامی سعی سازمان ها و ادارات بر این است که نیروی انسانی مورد نظرشان سالم، با انگیزه و خشنود در محیط کاری خودحاضر شوند. از طرفی برای رسیدن به توسعه پایدار در هر جامعه ای علاوه بر برنامه ریزی، مدیریت صحیح و استفاده از فن آوری مناسب، استفاده از منابع کارآمد اهمیت بسیاری دارد که از مهم ترین راه ها برای به دست آوردن چنین نیروی کاری، پرداختن به فعالیت های بدنی و ورزش است.

به همین دلیل است که در بسیاری از سازمانها، ادارات و شرکتهای مختلف در سراسر جهان به ویژه در کشورهای توسعه یافته به مقوله ورزش در بین کارکنان اهمیت خاصی می دهند چرا که معتقدند ورزش می تواند باعث ارتقای روحیه و افزایش راندمان کاری کارکنان شود و هرگونه سرمایه گذاری در امر ورزش در سازمانها و شرکتها، حاصلی مثبت در جهت افزایش سود آنها خواهد داشت.

همچنین عدم تحرک عامل بسیاری از بیماری ها و دردهای عضلانی مزمن و به تبع آن پایین آمدن تمرکز و راندمان کاری کارکنان است که هزینه های این موضوع به صورت مستقیم بر سطح اقتصاد و معیشت پرسنل تاثیر گذارخواهد بود و علاوه بر آن باعث کاهش سطح بهره وری در ادارات و سازمانها می گردد. این درحالی است که مطابق استانداردهای مدیریتی کارمندان نیازمند به روحیه مناسبی هستند تا بتوانند راندمان کاری خود را افزایش دهند و با شادابی و نشاط در محیط کار حاضر شوند و با علاقه بیشتری به کار و فعالیت بپردازد.

همه ساله به منظور آشنایی جامعه با اهمیّت و اثرات کاربرد ورزش در زندگی فردی و اجتماعی، اشاعه، توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش های همگانی از 26 مهر تا دوم آبان، هفته تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده و برنامه های متعددی در این هفته برگزار می شود.

در همین راستا شرکت شهروند نیز که اصل توجه به سلامت جسم و روان پرسنل خود را به مناسبت های مختلفی با حمایت از گروه ها و تیم های متعدد ورزشی را مد نظر خود قرار می دهد، علاوه بر اقدامات موثری که در تمام ایام سال انجام می دهد، در این هفته هم  برنامه های متعددی را در نظر گرفته تا بتواند نقش موثری در ارتقاء سطح سلامت پرسنل خود بردارد.

از مهم ترین اقدامات با سابقه شهروند در این حوزه می توان به اختصاص ساعتی تحت عنوان ماموریت ورزشی برای کارکنان اشاره کرد که می تواند در دراز مدت اثرات مثبتی در سبک زندگی روزمره کارکنان برجای گذارد. علاوه بر این در مناسبت های مختلفی همچون: هفته بسیج و ماه رمضان رقابت های ورزشی بین کارکنان این شرکت با سایر ارگانها و ادارات برگزار می شود و در حقیقت تقویم ورزشی و هدفمندی را برای پرسنل ورزشکار این شرکت شکل می دهد. از جمله این رقابت ها می توان به جام بلدیه، رمضان و شهدای مدافع حرم اشاره کرد که معمولا با مسابقات جذاب فوتسال و سایر رشته های ورزشی همراه شده و باعث ارتقاء روحیه جمعی و نشاط فردی خواهد بود.

همچنین شرکت شهروند با شناسایی و تقدیر از پرسنل ورزشکار و مدال آور خود در رشته های ورزشی همچون هاپکیدو، قایقرانی، دراگون بت، فوتسال و ... مشوق های انگیزه بخشی را برای پرسنل در نظر گرفته و حتی این برنامه ها را با هدف غنی سازی اوقات فراغت فرزندان پرسنل شرکت تعمیم داده و عملیاتی می کند. طرح تابستانی مدرسه نشاط و تعالی یکی از این برنامه هاست که در قلب اردو و رقابت های ورزشی گروهی بین فرزندان پرسنل در مراکز ورزشی و تفریحی برگزار می شود.