به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه11، کورش خرد در خصوص آمادگی مواجهه با بحران احتمالی سامانه های بارشی گفت: 35 نقطه درمحله های 17گانه این منطقه مشخص شده تا عوامل و تجهیزات برای پیش گیری از بروز آبگرفتگی  در این محل ها مستقر شوند.

وی افزود: 20چتر برزنتی نیز برای بهره برداری شهروندان و کارگران خدمات شهری در معابر تعبیه شده است.

خرد ادامه داد: طرح ویژه لایروبی انهارو کانال ها برای انتقال مناسب آب های روان ناشی از بارش، رفع نواقص چاه های جذبی و شفت ریزشی، تهیه تجهیزات زمستانه ، رفع نقص دریچه ها و تخلیه آنها از جمله فعالیت هایی است که قبل از ورود سامانه های بارشی توسط خدمات شهری در محله های مرکزی پایتخت انجام شده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 11 خاطر نشان کرد: تمامی تجهیزات و کارگران این معاونت برای مقابله با بحران های احتمالی آماده و حاضر در سطح منطقه هستند تا در صورت ایجاد مشکل ناشی از آبگرفتگی منازل شهروندان، معابر و آسیب به تاسیسات شهری، بتوانند در اسرع وقت به مشکلات رسیدگی و نواقص را مرتفع سازند.

 او از تهیه بیش از 2هزار کیسه شن برای هدایت آب های انحرافی ناشی از بارش های پاییزی خبر داد و گفت: برای پیش گیری از طغیان آب در جوی و کانال ها و انحراف آن به سمت تاسیسات شهری و کوچه های بن بست، بیش از 2هزار کیسه شن تهیه شده است و این کیسه ها طبق برنامه ریزی در محل های مشخص مستقر خواهد شد.

خرد در انتهاعنوان کرد: شهرداری منطقه 11 برای مقابله با بحران های ناشی از بارش های شدید فصلی آمادگی کامل دارد و در صورت لزوم و مشاهده نواقص شهروندان می توانند با سامانه 137 تماس گرفته تا در اسرع وقت نیروهای خدمات شهری مستقر در محل حاضر و مشکلات را مرتفع نمایند.