به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه شش، تورج فرهادی شهردار منطقه ۶  در این مراسم و در جمع دانش آموزان گفت: داشتن شهری زیبا، قانون‌مند و پویا مستلزم مشارکت تمام شهروندان دراداره امور شهر است. 

وی افزود: طرح شهردار مدرسه کمک خواهد کرد تا نسل آینده جامعه از دوران کودکی و نوجوانی با قبول مسئولیت در مدرسه به طور عملی با مفاهیم شهر و شهروندی، مسئولیت‌ها و حقوق شهروندی و مهارت‌های اجتماعی آشنا شوند.

شهردار منطقه ۶ در جمع دانش آموزان دبیرستان دختران سمیه اظهار داشت: بهترین شکرگزاری از خداوند برای فرصتی که برای زندگی به ما داده این است که ما از نعمت های خداوند بهترین استفاده را کنیم.

وی در ادامه گفت: شما در ابتدای راه هستید و بهترین و بیشترین فرصت ها را برای  آینده خود،خانواده،شهر ایجاد کنید.  

فرهادی افزود: امیدوارم که امروز شایسته ترین کاندیدایی که مورد تایید دانش آموزان است بعنوان شهردار مدرسه انتخاب شود. 

وی خطاب به شهرداران مدرسه، گفت: شما دانش آموزان به عنوان آینده سازان این مرز و بوم باید با آگاهی کامل نسبت مسائل شهری و شهروندی وارد جامعه شده و در پی احقاق حقوق خود باشید؛ بدین گونه شما می توانید در جهت اعتلای کشور خود نقش به سزایی ایفا کنید.

شهردار منطقه ۶ در پایان با تاکید بر اینکه هدف از طرح شهردار مدرسه حمایت از طرح های نو، جدید و خلاقانه است گفت: تمرین مشارکت جمعی از طریق بر عهده گرفتن وظایف مشخص و آشنا شدن دانش‌آموزان با حقوق، وظایف و مسئولیت‌های ناشی از شهروندی از مهمترین اهداف انتخابات شهرداران مدارس است.