به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علی اکبرکریمی پور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه با اعلام مطلب فوق گفت: این مانور با بهره گیری از 700 نیروی انسانی خدمات شهری، فضای سبز و 76 دستگاه انواع ماشین آلات امروز در ابتدای خیابان بوعلی بزرگراه آزادگان  با حضور شهردار منطقه انجام شد. 

به گفته وی، این مانور با هدف ارزیابی توانمندی نیروهای انسانی و وضعیت تجهیزات و ماشین‎آلات برف‎روبی جهت آمادگی بیشتر برای انجام عملیات برف روبی در سطح منطقه برگزار شد که در پایان آمادگی همه تجهیزات و نیروهای مرتبط تأیید شد.

کریمی پور اضافه کرد: تلاش ما بر این است با انجام برنامه ریزی دقیق و مشخص، خدمات سریع و به هنگام را در  رفع آبگرفتگی و یخ زدگی احتمالی معابر در هنگام نزولات آسمانی انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه ستاد برف روبی با  مدیریت شهردار منطقه تشکیل شده است، افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد برفروبی سه موقعیت قبل از بارش، حین بارش و بعد از بارش برنامه ریزی شده است که امیدواریم بتوانیم آن را به خوبی اجرا کنیم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه با اشاره به اینکه 5 هزار کیسه شن، نمک و 30 تن شن و نمک به صورت فله ایی به نواحی هفت گانه تحویل شده  است، افزود:  کنترل آنلاین ماشین آلات، استقرار مسئول فوریت ها و خدمات اضطراری در سایت مرکزی برف روبی و سایت های نواحی از دیگر تمهیدات این ستاد بوده است.

کریمی پور اضافه کرد: تقسیم معابر، بوستانها، رمپ و لوپها، رفیوژها، پل های عابر پیاده، پایانه ها و محوطه شهرداری  به 5  پهنه، انتخاب مسئول مشخص برای هر محور و معبر، اولویت بندی معابر برف گیر در سه سطح و تهیه نقشه GIS  مخازن شن و  نمک و نقاط حساس آبگیر از دیگر اقدامات این  حوزه در مواجه با بارش های فصلی است.

شایان ذکر است صبح امروز همزمان با شروع برف پاییزی محمدی شهردار منطقه از نقاط بحرانی همچون کانال سرخه حصار و بزرگراه های امام علی (ع) و آزادگان بازدید کرد و مخازن شن و ماسه را مورد بررسی قرار داد.