به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: در این ایام به دلیل بالا بودن میزان آلاینده ها، کنترل معاینه فنی خودروها و ماشین آلات پیمانکاران در واحد موتوری شهرداری انجام و از فعالیت خودرو و ماشین آلاتی که  فاقد معاینه فنی بوده یا نواقص فنی دارند، جلوگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه  پایش آنلاین منابع آلاینده کارخانه ها و هوا به صورت مستمر در طول سال توسط اداره محیط زیست منطقه انجام می شود، افزود: منطقه 15 نخستین منطقه تهران در کسب گواهینامه ایزو 14001 ویرایش 2015  است.

محمدی ادامه داد: اجرای اقدامات ویژه در بهینه سازی مصرف سوخت شامل کنترل هوشمند سیستم گرمایش موتورخانه ساختمانهای تحت پوشش شهرداری منطقه به منظور کاهش انتشار دی اوکسید کربن، معاینه فنی موتور خانه ها و ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط کارگاهی و عمرانی از اقدامات مستمر منطقه در کنترل و کاهش آلودگی هوا است.

شهردار منطقه اضافه کرد: کارشناسان نواحی و ستاد از کارخانه های تولید شن، ماسه و آسفالت منطقه بازدید مستمر انجام می دهند که در صورت فعالیت احتمالی با دادن اخطار از فعالیت آن  جلوگیری کنند.

وی به اجرای پروژه نیروگاه خورشیدی در پایانه خاوران اشاره کرد و افزود: این پروژه تا پایان سال به بهره براری می رسد که با انجام آن از انتشار 137 تن گاز دی اوکسید کربن در هوا جلوگیری می شود.