به گزارش اکونا پرس،

 

به نقل از روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، در این بزرگداشت که روز پنج‌شنبه ۱۴ آذرماه در قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) شد، سیدعزت الله ضرغامی با اشاره به سقوط هواپیمای c-۱۳۰ ارتش که حامل خبرنگاران رسانه ‌بود، اظهار داشت: این حادثه، حادثه تلخی بود و اگر هر جای دیگر دنیا که اتفاق می‌افتاد، می‌توانست تبعات مادی زیادی داشته باشد؛ اماچون در کشور ما نگاه‌مان اعتقادی است، تبدیل به یک فرصت استثنایی برای همبستگی ملی شد.

وی افزود: افرادی که در این هواپیما حضور داشتند اعم از ارتشی‌ها و اصحاب رسانه، خداوند دل آن‌ها را به هم پیوند زد و این حال به مردم نیز منتقل شد و برگزاری مانور ارتش تحت تاثیر این حادثه قرار نگرفت و همه دیدند که افراد دیگری لباس خبرنگاران را پوشیدند و راه آن‌ها را ادامه دادند.

عضو تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران مکتبی‌ترین ارتش دنیاست، خاطرنشان کرد: رزمندگان، مجاهد و شجاع ارتش، در سنگر دفاع از ملت ایران ایستاده‌اند و مسیر دفاع مقدس را ادامه می‌دهند.

در ادامه امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در سخنانی اظهار داشت: دشمن با ترفند و توطئه‌های گوناگون، تحریم‌ها و جنگ ارزی، قصد دارد که اقتدار ملی ما را زیر سوال ببرد؛ اما غافل از اینکه ملت ما درس‌ گرفته راه حضرت سیدالشهداء(ع) و آن امامی هستند که یکه و تنها در مقابل لشکر ۳۰ هزار نفری و تا بن دندان مسلح دشمن ایستاد.

وی با بیان اینکه شهید «سید مرتضی آوینی» سید شهیدان اهل قلم می‌گوید "هر که می‌خواهد ما را بشناسد، داستان کربلا را بخواند" تصریح کرد: ما با الهام از مکتب عاشورا، نیرو‌های مسلح و دکترین نبرد خود را برای مقابله جدی و صد البته جوانمردانه در برابر دشمن آماده کرده‌ایم.

در ادامه سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد شهدا به ویژه شهدای رسانه گفت: امروز 14 سال از آن واقعه تلخ که خبرنگاران عزیز و شجاع ما خود تبدیل به خبر شدند و دل همه ی ایرانیان را به درد آوردند، می گذرد.

وی افزود: پس از 14 سال هنوز همان حس و حال و همان تجلیل و همان بزرگداشت با حضور خانواده های معظم شهدا و علاقمندان به نظام و انقلاب جاری و ساری است و این حضور حماسی در قطعه 50 گلزار شهدای بهشت زهرا(س) نشان از شهید پروری و وفاداری به آرمان های شهدا است.

در پایان این مراسم با ذکر فاتحه و مداحی یاد و خاطره شهدای هواپیمای c-130 گرامی داشته شد.