به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس سید مجید غمخوار ضمن اعلام خبر فوق افزود: با توجه به وجود موانع اجرایی در ضلع غربی و شمال غربی پروژه، ایده جابجایی محل اجرای پارکینگ طبقاتی میدان شهید باقری به میزان 5 متر به سمت شرق و بدون تغییر در سایر جزئیات اجرایی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با تایید کارشناسان سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران عملیاتی شد.

وی با اشاره به برخی از نمونه های موفق به کارگیری تمهیدات مهندسی ارزش در پروژه های سازمان عمرانی مناطق همچون پروژه احداث پارکینگ طبقاتی مینابی، یادآور شد: این جابه جایی در طرح احداث پارکینگ میدان شهید باقری، حجم عملیات اجرایی پروژه را کاهش داده و ضمن تسریع در روند عملیات اجرایی، سبب صرفه جویی 800 میلیون تومانی در هزینه های اجرایی پروژه شده است.

مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق ایمنی را اولویت اول مجموعه پروژه های این سازمان خواند و یادآور شد: واحد عملیاتی سازمان با هدف افزایش حداکثری ایمنی ساختمان های مجاور پروژه، عملیات خاکبرداری ماشینی را متوقف کرده و اجرای این عملیات به صورت دستی را در دستور کار قرار داده است.

به گفته مهندس غمخوار، احداث پارکینگ 7 طبقه میدان شهید باقری در زمینی به مساحت تقریبی 3200 مترمربع و زیربنای 12400 مترمربع، ظرفیت لازم برای پارک حدود 400 دستگاه خودرو در بافت فرسوده منطقه 18 را تامین خواهد کرد. در طرح و اجرای این پروژه تمام ملاحظات لازم برای تامین رفاه حال شهروندان کم توان جسمی پیش بینی شده است.