به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهدی صالحی  مدیرکل معماری و ساختمان در دومین روز از گردهمایی طراحان و سازندگان منطقه یک، کمپین " نما هویت شهرما " در جلسه پرسش و پاسخ که با حضور سید حمید موسوی شهردار منطقه یک برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت :

بعد از سال 96 پروانه ای به نام برج باغ صادر نشده و اگر مواردی در حال اجراست پروانه خود را سال ها پیش گرفته و اکنون شروع به ساخت کرده است.

وی افزود:ضوابط خاص منطقه یک با توجه به اهمیت توجه به حفظ هویت محلات با رویکرد محله ای تهیه شده است.

صالحی از طراحان ، سازندگان ، معماران و دست اندرکاران ساخت و ساز در منطقه یک خواست نقطه نظرات خود را برای تدوین نهایی این ضوابط اعلام کنند.

وی گفت: در این ضوابط منطقه یک به 8 دسته محلی تقسیم شده که نیاز است با نظرات دست اندرکاران ساخت و ساز همه جوانب در نظر گرفته شود تا اجرای آن با موفقیت بیشتری همراه باشد.

شهردار منطقه یک در این جلسه شهرداری را در تخلفات ساختمانی از متخلفان عقب تر دانست و افزود: شهرداری در حوزه تخلف ساختمانی از متخلفان عقبتر است و با توجه به قصور مهندسین ناظر در انجام وظایف قانونی و عدم وجود سازنده ذیصلاح ، زمانی متوجه خلاف می شویم که صورت گرفته و باید تخریب شود 

وی خاطر نشان کرد: ساخت و ساز دست افراد سازنده و با صلاحیت نیست و نیاز است سازمان نظام مهندسی ساختمان در کنار مدیریت شهر قرار بگیرد تا تخلفات را بهنگام تر  شناسایی و از آن جلوگیری کنیم .

وی گفت: 45 کیلومتر آبراه در منطقه یک داریم که می توانستیم چشم انداز خوبی از منطقه داشته باشیم و از آن استفاده کنیم ولی چون شهر تهران را بخشنامه ای اداره کردیم و طبق طرح جامع اجرا نشد منجر به توزیع نا متناسب کاربری ها و ایجاد شهری نازیبا شده است .

گفتنی است در این مراسم از اساتید پیشین کمیته نما،طراحان پیشکسوت،  برتر و جوان  منطقه یک تجلیل شد.