به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران ، حجت الاسلام جواد صادق زاده با اشاره به اهمیت و ضرورت ترویج و بستر سازی اقامه نماز گفت:  با توجه به جایگاه رفیع نماز در دین مبین اسلام،  بستر سازی لازم برای اقامه این فریضه از واجبات و ملزومات در ادارات است که در این شورا راهکارها و چگونگی بسترسازی با همکاری مناطق بررسی و مطرح می شود.

وی در ادامه یکی دیگر از رسالت های مهم این شورا را ترغیب و جذب نمازگزار عنوان کرد و گفت: شویق ، ترغیب و جذب همکاران و جوانان برای حضور در نمازخانه ها از دیگرذ اقدامات این شورا است.

مشاور شهردار و رییس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران با اشاره به لزوم امر به معروف و نهی از منکر در جامعه خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از فلسفه های مهم قیام امام حسین(ع) در عاشورا بود که امروزه در برخی مواقع کمتر دیده می شود  و اگر این مهم با لحن محبت آمیز در میان افراد بیان شود بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 حجت الاسلام صادق زاده به ارائه آموزش های لازم برای نحوه اجرای درست و اثرگذار امر به معروف ونهی از منکر اشاره کرد و گفت: با برگزاری آموزش های لازم  و صحیح می توان جایگاه این فریضه در بین خانواده، همکاران و جامعه که به دست فراموشی سپرده شده است را احیا کرد.

وی در پایان با تشکر از اقدامات منطقه چهار در این حوزه بر استفاده از ابزارهای مختلف تبلیغات محیطی برای گسترش موضوعات مهم دینی در سطح منطقه تاکید کرد و خواستار استمرار این فعالیتها شد.

در ادامه این جلسه "محمد محمددوست"  شهردار منطقه چهار با ارایه گزارشی از فعالیتهای این شورا در  این منطقه افزود: در منطقه چهار با این وسعت و ظرفیتی که وجود دارد نماز جماعات به طور مستمر در نواحی برپا و با برنامه ریزی های صورت گرفته مناسبت های دینی و مذهبی برای همکاران و شهروندان منطقه برگزار می شود. 

وی در ادامه به برگزاری فعالیت های مختلف دینی در این منطقه اشاره کرد و گفت:  شورای اقامه نماز با برنامه ریزی منسجم و منظم در نواحی منطقه در حال برگزاری است ؛ همچنین برنامه های مختلفی با موضوعات دینی ، حجاب و عفاف و با برپایی نمایشگاه ها و کلاس های آموزشی در سطح نواحی اجرایی می شود.

گفتنی است، اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام صادق زاده و به همراه سخنرانی از دیگر برنامه های شورای اقامه نماز در منطقه چهار بود.