به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس سید مجید غمخوار ضمن اعلام خبر فوق افزود: فاز نخست عملیات اجرای بتن روسازی در مسیرهای پیاده و دوچرخه خیابان کریمخان، با توجه به تاکیدات معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران مبنی بر استفاده از روش های نوآورانه و همچنین بهره گیری بیشتر از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، با استفاده از افزودنی های پلیمری خاص در حال انجام است.

وی استفاده از افزودنی های پلیمری در بتن روسازی را سبب افزایش مقاومت خمشی و سایشی دانست و یادآور شد: مسیر دوچرخه سواری خیابان کریمخان نیز با همین روش اجرا خواهد شد ضمن آنکه از رنگ دانه های متمایز کننده و  همچنین سخت کننده سطح نهایی بتن نیز در اجرای این مسیرها استفاده می شود.

به گفته مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق، بهره گیری از توانمندی شرکت های دانش بنیان به منظور توسعه استفاده از روش های نوین علمی، از جمله راهبردهای های اساسی سازمان عمرانی مناطق در راستای ارتقای کیفی پروژه های عمرانی است.

گفتنی است پروژه بهسازی مسیر پیاده رو و ایجاد مسیر دوچرخه در دو ضلع شمالی و جنوبی خیابان کریمخان زند حد فاصل میدان ولیعصر (عج) تا میدان هفتم تیر در حال اجرا است.