به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک مانی جعفریان  معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: نیروهای برف روب این منطقه در بارش اخیر که از روز شنبه 14 دی ماه به صورت پراکنده در منطقه یک آغاز شد در سایت های برف روبی سطح منطقه به صورت آماده باش مستقر بودند و طبق رصد وضعیت جوی قبل از شروع بارش برف اقدام به پخش شن مخصوص در معابر اصلی منطقه نمودند.

جعفریان افزود: در این عملیات بیش از 500 نفر  نیروی انسانی در سطح منطقه  با استفاده از 200  دستگاه ماشین آلات برف روب معابر را با پخش  بیش از 2 هزار و 130 تن  شن مخصوص و عملیات برف روبی ،بازگشایی کردند.

وی گفت :تعداد 400 مخزن شن زرد رنگ، یک هزار دپو فله ای کیسه های شن در یک هزار نقطه برفگیر و تعداد 25 ایستگاه عرضه شن و نمک ثابت در نواحی دهگانه در سطح منطقه جانمایی و 11سایت برف روبی آماده خدمات رسانی است .

جعفریان تصریح کرد: منطقه یک به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوهستانی نسبت به سایر مناطق شهر تهران برف گیرتر است و همین امر باعث شده که نیروهای برف روب از ابتدای بارش در نواحی شمالی این منطقه بیشتر مستقر شوند .

وی از شهروندان خواست با توجه به آغاز فصل بارش به هنگام باریدن برف  از تجهیزات لازم برخوردار باشند و سرعت و فاصله مجاز خود را از دیگر وسایل نقلیه رعایت کنند.