به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر گفت: از آنجایی که بخش مهمی از کیفیت فضای یک شهر به سیما و منظر شهری باز می گردد و بی تردید دیواره ها، نماها و مبلمان های شهری نازیبا و آلوده به انواع کاغذهای چاپی و رنگی، روح و روان شهر و شهروندان را آزرده می سازد و این تضییع حقوق شهرنشینی به حساب می آید؛ پیشگیری از نابه سامانی های محیطی از اولویت های مدیریت شهری است.

وی ادامه داد: منظور از تبلیغات غیرمجاز نصب و چسباندن انواع و اقسام برچسب، تراکت، اطلاعیه، دیوارنویسی، چاپ شابلون بر دیوارها، نماها، نرده ها، زنگ ها، پلاک های منازل مسکونی و همچنین مبلمان شهری نظیر پایه چراغ های روشنایی، راهنمایی شهری و ترافیکی، کافوهای بر ق و مخابرات، ایستگاه های اتوبوس، کیوسک تلفن و... است که چهره و سیمای شهری را با نابسامانی های بصری مواجه نموده و روح و روان شهروندانی که را بیشتر عمر روزانه خود را در سفرهای شهری می گذرانند ، خسته، بیمار و ناتوان می سازد.

فرخی ادامه داد: در این  راستا در خصوص جلوگیری از تبلیغات غیر مجاز اصناف به خصوص تابلوهای پایه دار اصناف و املاک تجاری که بیشتر در تقاطع ها نصب شده و علاوه بر نازیبا شدن شهر در رفت و آمدها خطرآفرین است، در صورت رعایت نکردن ضوابط نصب، با همکاری عوامل اجرایی نواحی نسبت به صدور اخطار به مالکین اصناف در مرحله اول و در صورت تکرار جمع آوری این تابلوها  اقدام خواهد شد.

وی گفت: در این عملیات در محورهای اصلی از جمله خیابان استادحسن بنا، رسالت، فرجام، گلستان پنجم، بلوار بهار، تهرانپارس شرقی و غربی پایه های تبلیغاتی غیر مجاز جمع آوری شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه چهار در پایان گفت: آرامش و رفاه بصری شهروندان از مهمترین اولویت های مدیریت شهری است که در این عملیات به آن توجه ویژه شده و همچنان ادامه خواهد داشت.