به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "محمد سالاری" نشست ماهیانه با دبیران شورایاری منطقه چهار ضمن تسلیت یکی از قهرمانان و اسطوره های ملی کشور سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمنانش و خطای انسانی سقوط هواپیمای اکراینی گفت: انصافا مردم سراسر کشور نشان دادند علیرغم مشکلات و چالش هایی که در فضای معیشتی وجود دارد و علیرغم دلخوری ها به دلیل برخی ناکارآمدی ها در تصمیم گیری ها در سطوح مختلف ، با تمام ظرفیت، خود را به میدان آوردند و به مفهوم واقعی نشان دادند که اگر هر کدام از ما به عنوان فرزندان ایران زمین هستی خود را برای صیانت از تماتمیت ارزی کشور هدیه کنیم آن ها نیز تمام ظرفیت خود را به میدان خواهند آورد.

سالاری در ادامه ضمن تشکر از مدیریت شهری منطقه چهار که بستر برگزاری این جلسه را فراهم نمودند افزود: ما به عنوان اعضای شورا در راستای ایفای نقش نظارتی خودمان در مناطق شهرداری تهران حضور پیدا کرده و جلسات هم اندیشی را با دبیران شورایاری برگزار می کنیم.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در این دوره اعضای شورای شهر به جامعه مدنی باور دارند افزود: در گذشته در انعقاد قراردادها، فرخوان ها، مزایده ها و مناقصه ها، و واگذاری املاک و اراضی از هر نظر دارای نابسامانی های زیادی بودیم که خوشبختانه در این دوره بر اساس جامعه مدنی با رویکرد شفافیت اتفاقات خوبی افتاده است.

وی  با اشاره به پادگان 06 و اقدامات شورای شهر تهران در این پادگان گفت: در این دوره توانستیم مبتنی بر یک استدلال و حقوق عامه ، حدود 35 هزار متر مربع از فضای این پادگان را به فضای عمومی اختصاص دهیم.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: باید همدلی بین شورایاران و مدیریت شهری در جهت رفع مشکلات شهری افزایش یابد زیرا هم افزایی موجب توسعه محلات خواهد بود.

در ادامه "حبیب زاده" عضو شورای شهر تهران با اشاره به نحوه فعالیت های سراهای محله گفت: با توجه به پیشنهادات شورای شهر تهران، کارکرد غیر انتفاعی سراهای محله در حال تصویب است و بر این اساس هیچ کار تجاری و انتفاعی در سراهای محله انجام نخواهد شد و تمامی فعالیت های سراهای محله بر اساس سیاست گذاری های شورایاری محله و هیئت امنا خواهد بود.

وی با بیان اینکه سراهای محله کاملا غیر انتفاعی اداره خواهند شد افزود: به دنبال این هستیم تا سراهای محله در اختیار مردم، سمن ها و گروه های اجتماعی قرار گیرد .

در ادامه این نشست "محمد محمددوست" شهردار منطقه چهار، با بیان اینکه نقش شورایاران در محلات بسیار مهم و تاثیر گذار است افزود: ما ملزم هستیم در خصوص نحوه فعالیت شورایاران در سطح محلات، در چهارچوبی که شورای اسلامی شهر تهران تصویب می کند و ابلاغ می شود عمل می کنیم. 

وی در ادامه با تاکید بر نقش شورایاران به عنوان سرمایه های اجتماعی شهرداری تهران گفت: شورایاران می توانند سهم عمده ای در انتقال مسایل و موضوعات شهری به شهرداری داشته باشند.

در ادامه این نشست ، دبیران شورایاران محلات 20 گانه منطقه چهار به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مسایل و مشکلات محلات پرداختند.