به گزارش اکونا پرس،

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان مطلب فوق اظهار داشت: از ساعات اولیه بارش برف روز گذشته با حضور در سایت های برف روبی شمال تهران و نظارت مستقیم بر عملیات برف روبی از شهرداران نواحی خواسته شد  به منظور جلوگیری از یخ زدگی سطح معابر بدلیل برودت هوا و کاهش دما به زیر ۴ درجه سانتی گراد در شب گذشته و بامداد دوشنبه ، نسبت به برف روبی کامل معابر و رفع هر گونه آب گرفتگی اقدام نمایند تا از لغزندگی بیش از اندازه سطوح سواره و پیاده جلوگیری شود .

مانی جعفریان معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه نیز تصریح کرد: حسب دستور شهردار منطقه یک از ابتدای صبح یکشنبه – 29 دی ماه -  پاکسازی معابر پیاده و پرتردد  از جمله ایستگاه های تاکسی و اتوبوس ، مقابل مراکز درمانی و مذهبی ، مساجد و مدارس ، پل های عابر پیاده و... از برف و برفاب انجام شده است.

وی بارگیری و آمادگی کامل ۱۶ دستگاه  نمک پاش مکانیزه  بهمراه نیروهای مربوطه جهت انجام عملیات نمک پاشی بر روی سطح معابر در ساعات پایانی یکشنبه شب و بامداد امروز دوشنبه را از اقدامات اجرایی دانست و گفت: جمع آوری برف و  برفاب  از روی سطح سواره با استفاده از ۳۵ دستگاه بابکت و لودر و انباشت آنها در انهار و ... انجام شد.

جعفریان گفت: پاکسازی کناره های معابر سواره به خصوص رفیوژ میانی در سطح بزرگراه ها و معابر اصلی ولیعصر(عج) ، شریعتی و شهید باهنر ، بلوار شهید اندرزگو بصورت دستی و با استفاده از نیروهای خدمات شهری جمع آوری و در حال یخ زدایی است و  یخ زدایی و جمع اوری برف و برفاب سطح معابر پیاده نیز با اولویت در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: توزیع ۲۲۰ هزار  کیسه شن مخصوص از بارش ۲۵ آبان تاکنون در 5۰۰ مخزن زرد رنگ و یک هزار و 500 نقطه بصورت دپو فله ای انجام شده است و از صبح امروز نیز شارژ مجدد آن در حال انجام است و توزیع و انبارش مجدد کیسه های شن مخصوص در ۲۵ ایستگاه عرضه نامحدود  برای استفاده شهروندان انجام شده است.

وی گفت: با توجه به حجم بارش به خصوص در محدوده های مرتفع و سنگینی برف بر روی درختان ، به منظور کاهش شکستگی شاخه و سر شاخه ، بصورت مستمر برف تکانی درختان در حال انجام است.