به گزارش اکونا پرس،

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون امور اجتماعی فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این برنامه به همت اداره سلامت با شعار «سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خودمراقبتی و امید» آغاز شده است و تا 7 بهمن ادامه دارد.

مختاری به تشریح این ویژه برنامه ها پرداخت و افزود: سراهای محله با  برپایی کارگاه های آموزشی با عناوین «پیشگیری از سرطان و زندگی اجتماعی و معنوی سالم»، «سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران و خانواده » و «سرطان و نقش نهادهای دولتی و حاکمیتی » و برگزاری همایش هایی با محوریت پیشگیری، درمان و تشخیص زود هنگام سرطان میزبان شهروندان است. 

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه هنری و محصولات دست ساز از بهبود یافتگان گفت: به منظور ارتقای نشاط و افزایش روحیه افراد مبتلا به بیماری سرطان، اردوهای تفریحی و گردشگری نیز برای آنها برپا می شود.

مختاری ادامه داد:  اجرای برنامه های فرهنگی هنری توسط گروه «همسرایان امید» بهبود یافتگان سرطان برای شهروندان و برپایی میزهای خدمت با همکاری مراکز بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی در سراهای محله و میادین میوه وتره بار با هدف افزایش آگاهی شهروندان در جهت پیشگیری از سرطان از دیگر برنامه های این هفته است.

شایان ذکر است؛ اداره سلامت به پاس خدمات و اقدامات سازمان های غیردولتی در حوزه سرطان همزمان با  فرارسیدن روز جهانی سرطان با ارسال لوح سپاس و هدیه از فعالیت های آنان قدردانی کرد.