به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، ارزیابی عملکرد HSE طبق مدل ارزیابی نشان تعالی HSE در سطح منطقه به منظور ارزیابی عملکرد سازمان با الزامات سیستم با موفقیت انجام شد. 

این نشست با حضور شهردار و معاونین و مدیران ارشد و دبیر شورای عالی سامانه HSEشهرداری تهران برگزار و منطقه 11 به عنوان یکی از مناطق موفق و برتر در زمینه HSE ارزیابی شد.

در نشست افتتاحیه ارزیابی نشان تعالی HSE  نصراله آبادیان با بیان این که تمهیداتی اندیشیده شده تا HSE  در سطوح مختلف مشارکت داده شود و در تمام تصمیمات منطقه نظرات خود را مطرح کنند؛ به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف برای افزایش ایمنی و کاهش مخاطرات و حوادث پرداخت.

آبادیان با اشاره به این که به مدت 4 سال در بخش حمل و نقلی کاری در دست انجام است؛ افزود: با کارشناسان حوزه راهور کار محیطی انجام داده ایم که نتایج این پروژه کاهش تصادفات منجر به فوت بوده است. همچنین در برخی پروژه ها که احتمال مخاطره و حادثه در آن ها زیاد بود؛ نقش HSE  موجب شد هیچگونه حادثه ای نداشته باشیم.

همچنین غزاله دانش مدیر دبیرخانه شورای عالی HSE   شهرداری تهران، از اجرای بهترین عملکرد در شهرداری تهران توسط منطقه 11 خبر داد و گفت: HSE  موضوعی است که جزء لاینفک خدمات شهری است و در بحث حوادث اگر حادثه مهمی اتفاق بیفتد؛ 300 عامل پیش از بروز حادثه به وجود آمده که منجر به اتفاق حادثه ای منجر به فوت می شود.

او خاطر نشان کرد: وقتی این اتفاقات نمی افتد یعنی در حوزه های حادثه خیز شرایط حادثه و نا ایمنی پیش بینی شده است و این نشان دهنده دقت و توجه روی پایش عملیات و فرایند هاست تا جلوی اتفاقات گرفته شود .

مدیر دبیرخانه شورای عالی HSE   شهرداری تهران همچنین در خصوص استفاده از GIS گفت: در علوم نوین مباحث مدل سازی و کاربرد سیستم اطلاعاتی به خصوص در سازمان هایی مثل شهرداری می طلبد که با توجه به تنوع زیستی و ارتباطات مختلف از سیستم نوین برای مدیریت تکنولوژی استفاده کرد.

دکتر دانش اذعان کرد: حوزه HSE شهرداری منطقه 11 جایگاه ویژه ای دارد که حاصل زحمات و نگرش مثبت کلیه مدیران در منطقه است و مسلما این همکاری باید به منظور حفظ جایگاه منطقه ادامه یابد.

بر اساس این گزارش در این ارزیابی که با بازدید تیم ارزیابی از سطح منطقه و سایت های عملیاتی انجام شد؛ ارزیابان با در نظر گرفتن شواهد و بررسی مستندات به تعیین میزان مطابقت وضعیت موجود با معیارهای استاندارد مذکور پرداختند و مقرر شد نتایج ارزیابی در جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست HSEکه در اسفند ماه برگزار خواهد شد؛ اعلام شود.