به گزارش اکونا پرس،

 

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 9،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بر بهره گیری از ظرفیت ها و قابلیت های اجرایی منطقه9 تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه منطقه9 حدود 50 درصد بافت فرسوده را شامل می شود و دارای کمترین ناحیه است، می توان اقدامات عمرانی و اجرایی را برای تحقق سند ملی بازآفرینی بافت فرسوده در منطقه9 به صورت پایلوت اجرا کرد.

وی افزود: تسریع در نوسازی بافت های فرسوده محلات غرب تهران در منطقه9 نیازمند تعاملات همه دستگاه های اجرایی مرتبط است که بایست در اولویت امور این سازمان ها و نهاد ها قرار گیرد.

تقی زاده به مسائل و مشکلات مربوط به فرودگاه مهرآباد و خطوط پروازی اشاره کرد و گفت: با تشکیل جلسات با دستگاه های ذیربط درخصوص کاهش آلاینده های صوتی و انتقال شلوغی پروازها به زمان روز، می توان تعاملات دو سویه که موجب رضایت مندی نسبی می شود را فراهم کرد.

نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران:

مسائل بافت های فرسوده در دستور کار سال جاری و آتی

در ادامه نژاد بهرام رئیس کمیته شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهرتهران به اصلاح و بازسازی شبکه آب و فاضلاب و تعویض تیرهای برق در معارض و محلات بافت فرسوده اشاره و بیان کرد: با توجه به اینکه مناطق 9 و 10 از متراکم ترین و دارای بیشترین بافت فرسوده در مناطق مسکونی است بایست مشکلات و مسائل بافت های فرسوده در دستور کار سال جاری و آتی قرار گیرد و به صورت مصوب اجرا شود.

مفاخریان شهردار منطقه9:

منطقه9 با امکانات و زیر ساخت های موجود نیازمند توجه ویژه است

مفاخریان شهردار منطقه 9 با اشاره به افتتاح پروژه زیر گذر استاد معین اذعان داشت: با توجه به اینکه ضلع شمالی پروژه زیر گذر استاد معین- آزادی در حال افتتاح است اما افتتاح بخش جنوبی آن به سمت سی متری جی برای تامین خدمات محدوده جنوب غرب تهران و تکمیل شبکه معابر و اخذ کمیسیون ماده 5 زمان بر بوده و نیازمند همکاری و تعامل بیشتر وزارت دفاع و سازمان املاک است تا بتوان خدمات بهتر و سریع تری برای شهروندان فراهم کرد.

وی در پایان اظهار داشت: منطقه9 در محدوده جنوب غرب تهران با امکانات و زیر ساخت های موجود، مسائل و مشکلاتی دارد و توجه ویژه ای را طلب می کند که تشکیل کمیته خدمات و زیر ساخت ستاد باز آفرینی پایدار کلانشهر تهران می تواند مثمر ثمر باشد.