به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، دکتر حجت، سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در این نشست با ارائه نکاتی در زمینه شهر دوستدار کودک گفت :ماهیت، ذات و ساختار شهر باید دوستدار کودک باشد و این مسئله چند بعدی است و عوامل زیادی از قبیل آموزش و پرورش، خانواده، خلاقیت و... در آن تاثیر گذار است. 

وی ضمن آسیب شناسی ساختار شهر تهران با توجه به ساخت و ساز بی رویه، افزایش بی رویه خودرو ها و ساخت بزرگراه ها افزود: باید با گسترش فضاهای عمومی، پیاده رو ها و توجه به TOD، شهر را از خودروها پس بگیریم تا اقشار مختلف جامعه به راحتی در سطح شهر رفت و آمد کنند. 

معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد :گاهی سرمایه گذاری های سنگین، نتایج مثبتی به بار نمی آورد و لازم است بافت های شهری حفظ و نگهداری شود. 

مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه در ابتدای این نشست ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان با اشاره به لزوم اتخاذ استراتژی مدون و مهیا کردن زیر ساخت ها در زمینه مصوبه شهر دوستدار کودک و تحقق اهداف آن گفت :این منطقه، آمادگی دارد به عنوان  پایلوت این طرح انتخاب و  اقدامات مختلفی در این زمینه انجام دهد. 

وی با ارائه گزارشی، احداث بوستان نشاط کودک، راه اندازی مرکز فرآموز، فعال سازی کانون های کودک، احداث محلی برای مادر و کودک در ایستگاه های مترو و پایانه، مناسب سازی اطراف  مدارس و پیاده رو های شهر ازجمله  اقدامات  صورت گرفته و آتی این منطقه در زمینه مصوبه شهر دوستدار کودک عنوان کرد.

مجتبی دانشور ، مدیرکل آموزش های شهروندی نیز در بخشی از این نشست  ضمن تشکر از میزبانی شهرداری منطقه۱۳ و ابراز امیدواری از عملکرد مدیران حوزه های شهری و اعضای شورای اسلامی شهر، آینده روشنی را برای داشتن شهری امن، سلامت و مناسب کودکان پیش بینی کرد و  در خصوص اصول، اهداف و ساختار شهر دوستدار کودک، مطالبی را مطرح کرد.