به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: صبح امروز با حضور حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش پرورش استثنائی کشور زنگ انقلاب به صدا درآمد تا برنامه های دهه فجر اجرایی شود.

وی در ادامه به تشریح برنامه های شهرداری منطقه 15 برای ایام الله دهه فجر پرداخت و گفت: این برنامه ها به همت اداره فرهنگی با شعار «انقلاب اسلامی، زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت» در سراهای محله و مساجد منطقه برگزار می شود.

به گفته وی، برگزاری مراسم عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدای گمنام منطقه با حضور خانواده معظم شهدا، برپایی جشنهای پیروزی انقلاب، برگزاری یادواره شهدای انقلاب اسلامی، ترور، مقاومت اسلامی و سردار شهید قاسم سلیمانی همراه با روایتگری ایثارگران، نمایشگاه آثار و وصایا شهدای معزز در مساجد شاخص منطقه، نواختن زنگ حماسه با اجرای سرودهای انقلابی و تقدیر از فرزندان شهدا معظم در مدارس شاخص از جمله برنامه های این دهه است. 

محمدی با اشاره به اینکه سراهای محله با اجرای برنامه های فرهنگی شامل پرده خوانی -آهنگ و سرودخوانی گروهی و بازسازی و بازآفرینی رویدادها ی دوران انقلاب روز های پیروزی انقلاب  اسلامی را  برای شهروندان ترسیم می کنند، افزود: نمایشگاه دهه ی مبارک فجر با غرفه های فرهنگی هنری و اجتماعی به همراه مسابقات و جشن از امروز در فرهنگسرای خاوران به مدت  5 روز تا 17 بهمن ماه از ساعت 9 الی 12 پذیرای شهروندان است.

شایان ذکر است؛ معابر، پلهای سواره رو و ساختمان های منطقه با هدف هویت بخشی سیمای بصری  با 12 هزار متر طول ریسه پرچمی، 140 پرچم جمهوری اسلامی و 32 بنر پرتابلی با موضوع انقلاب آذین بندی شده است.