به گزارش اکونا پرس،

 به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک شهرزاد مهرمند رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: این اقدام با هدف فرم دهی، حذف سرشاخه خشک و رو به زوال، جوان سازی و جلوگیری از بیماری ها و آفات گیاهی و رفع مشکل برخورد سرشاخه ها با سیم های برق عملیات هرس در بین درختان توت، اقاقیا، زبان گنجشک، نارون و چنار انجام شد .

وی گفت: عمل باز پیرایی با سه روش شدید، نیمه شدید و تنک شاخه ها در سطح نواحی منطقه یک صورت پذیرفته که تاکنون از عملیات هرس، بیش از یک هزار تن زائدات جمع آوری و به محل دپو جهت تهیه چیپس حمل شده است تا به عنوان مالچ در جنگل کاریها و درخت کاریهای  معابر استفاده شود.

مهرمند با اشاره به خواص مالچ خاطر نشان کرد : جلوگیری از رشد علف های هرز و تبخیر سطحی آب در هنگام آبیاری و همچنین ذخیره آب در مالچ و به مرور در اختیار قراردادن آب ذخیره شده به گیاه از فوائد مالچ است.

این مقام مسئول تصریح کرد: به طور متوسط  از هر اصله درخت هرس شده  29 کیلوگرم زائدات هرس حاصل شده است که برای حمل آنها  به مکان دپو تاکنون بیش از هزار کامیون زائدات از نواحی دهگانه منطقه جمع آوری و به محل دپو ارسال شده است.

رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه یک افزود: منطقه یک در عملیات به زراعی و کندوکوب در سطح معابر در دی ماه 24 هزار و 465 کیلوگرم کودکمپوست گرانوله تهیه شده از سازمان پسماند را استفاده نموده است