به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، "محمد محمددوست" با بیان این مطلب گفت: شمال شرق تهران که به عنوان بزرگترین منطقه پایتخت ایران با جمعیتی حدود یک میلیون نفر شناخته می شود، بیشترین وسعت جنگلکاری ها و میزان فضای سبز و بوستانی شهر تهران را نیز به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در این منطقه مجموعه تفریحی و گردشگری باغ پرندگان به عنوان یکی از پروژه های شاخص زیست محیطی پایتخت ایران با تلاش مدیران شهری و با رعایت کامل الزامات زیست محیطی  احداث گردیده است.  

شهردار منطقه چهار افزود: سازه کابل و توری این پروژه با ارتفاع 50 تا 60 متری ستون ها از سطح زمین احداث گردیده است که بزرگترین نمونه در حال حاضر است.

محمد دوست تصریح کرد: گردآوری حدود 200 گونه پرنده از اقلیم های فصلی سراسر جهان، شامل پرندگان پروازی و آبچر و پرندگان دشت چر و احداث کلینیک پرورش گونه های در حال انقراض از دیگر ویژگی های این پروژه فراملی است.

وی اضافه کرد: این باغ دارای 2 سیستم تصفیه خانه و سیرکولاسیون، هفت هزار مترمکعب حجم آب دریاچه ها و برکه ها، 56 گره پیرامونی، 280 هزار کراس کلمپ اتصالات، 12 ستون فلزی،  25 هزار تن فلز، 5/7 هکتار مساحت توری (جنس توری ها استنلس استیل) و 68 هزار متر طول شبکه کابلی است.

محمددوست در پایان تاکید کرد: مجموعه کامل 86 هکتاری جنگل لویزان که پروژه باغ پرندگان در آن احداث شده است، این پتانسیل را دارد تا با مشارکت سرمایه گذاران خارجی تبدیل به یکی از زیباترین و بزرگترین قطب های تفریحی و گردشگری دنیا شود.